Składował na posesji w Bolesławcu niebezpieczne chemikalia. Przed policją ukrył się pod samochodem

i

Autor: Policja Bolesławiec Składował na posesji w Bolesławcu niebezpieczne chemikalia. Przed policją ukrył się pod samochodem

Wypatrzyła go policjantka

Składował na posesji niebezpieczne chemikalia. Przed policją ukrył się pod samochodem

2022-09-20 10:12

49-letni mieszkaniec Bolesławca trafił do aresztu po tym, gdy wyszło na jaw, że przywiózł i składował na terenie posesji niebezpieczne chemikalia. Przed mundurowymi mężczyzna schował się pod samochodem. Wypatrzyło go jednak czujne oko policjantki.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na swojej posesji nielegalnie składował niebezpieczne odpady.

ZOBACZ TEŻ: Policja odzyskała złodziejskie łupy i szuka właścicieli. Może należą do Ciebie?

- Gdy mundurowi dokonywali oględzin i przeszukania jego posesji, 49-latek telefonicznie poinformował policjantów, że przebywa w innym mieście. Jednakże w trakcie wykonywania czynności procesowych, jedna z funkcjonariuszek zauważyła go ukrywającego się pod jednym z pojazdów - mówi asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany nie tylko przechowywał 24 pojemniki, między innymi z rozpuszczalnikami, farbami i lakierami, o pojemności 1000 litrów każdy, ale jest również odpowiedzialny za ich transport na teren swojej posesji w Bolesławcu.

Tragiczny wypadek na DK 5. Kierowca zginął, pies konał wiele godzin. ZOBACZ GALEIRĘ PONIŻEJ. 

Po doprowadzeniu do bolesławieckiej prokuratury rejonowej, 49-latek usłyszał zarzuty dwóch przestępstw z art. 183 § 1 Kodeksu karnego. - Na wniosek prokuratury sąd aresztował 49-latka na dwa miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Anna Kublik-Rościszewska.

Szokujące sceny w Bolesławcu! Ukrainiec zaatakował ratowniczkę medyczną i uderzył ją w twarz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE