Niepełnosprawny mężczyzna uwięziony w płonącym budynku.  Policjanci nie wahali się ani chwili

i

Autor: Policja Legnica Niepełnosprawny mężczyzna uwięziony w płonącym budynku. Policjanci nie wahali się ani chwili

Pożar w Legnicy

Niepełnosprawny mężczyzna uwięziony w płonącym budynku. Policjanci nie wahali się ani chwili

2022-09-22 13:46

Policjanci pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie wydostać się z płonącego budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego w Legnicy. Gdyby nie mundurowi, senior nie byłby w stanie sam opuścić zadymionej kamienicy.

Do pożaru doszło w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Legnicy. Większość mieszkańców zdołała samodzielnie opuścić swoje lokale, w jednym z mieszkań został jednak starszy, niepełnosprawny mężczyzna. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, którzy natychmiast ruszyli z pomocą uwięzionemu seniorowi.

ZOBACZ TEŻ: Dolnośląscy GOPR-owcy w żałobie. Ratownicy żegnają Andrzeja i Roksanę

Policjanci z Legnicy wyprowadzili niepełnosprawnego mężczyznęz płonącego budynku

- Wiedząc, że czas odgrywa w tej sytuacji kluczową rolę, a sytuacja w każdej chwili może się pogorszyć, st. post. Paweł Pichalski i st. post. Justyna Kurs zdecydowali się natychmiast wejść do budynku. Na klatce schodowej panowało już wtedy duże zadymienie, a z piwnicy wydostawały się płomienie - relacjonuje asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

Mężczyznę sprawnie udało się wyprowadzić z budynku, a strażacy mogli zacząć akcję gaśniczą. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, a źródło ognia udało się szybko zneutralizować.

Homofob zerwał tęczową flagę w Legnicy. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Sonda
Wskoczyłbyś w pożar, by ratować drugiego człowieka?