Pijana matka poszła z 2-latkiem na plac zabaw

i

Autor: materiały policji

Pijana matka poszła z 2-latkiem na plac zabaw. Ledwo trzymała się na nogach!

2021-03-10 14:43

Aż 2,3 promila alkoholu miała w organizmie 38-letnia mieszkanka Polkowic na Dolnym Śląsku, która wybrała się na plac zabaw ze swoim 2-letnim synkiem. 38-latka, która miała opiekować się maluchem, była tak pijana, że sama ledwo trzymała się na nogach. Kobieta została zatrzymana przez policję i usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Polkowic otrzymali informację od zaniepokojonych świadków, że na placu zabaw nieopodal ul. Ratowników kompletnie pijana kobieta zajmuje się małym dzieckiem. Na miejsce natychmiast udali się polkowiccy policjanci oraz strażnicy miejscy. Jak się okazało, 38-latka z dzieckiem w wózku wracała już do domu. Była jednak tak pijana, że potrzebowała odpoczynku i postanowiła usiąść na ławce.

- Chwiejny krok, agresywne zachowanie jak i wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie nie pozostawił wątpliwości, co do tego, że kobieta nie jest wstanie zadbać nawet o własne bezpieczeństwo, a co dopiero o swojego syna. Alkomat wykazał u 38–latki 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje mł.asp. Przemysław z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Na szczęście dziecku znajdującemu się pod opieką nieodpowiedzialnej matki nic się nie stało. Maluch został przekazany pod opiekę babci, a zatrzymana 38-latka spędziła noc w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, za co grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą jej dalszego sprawowania opieki nad dzieckiem zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Lubinie.

W czasie transmisji na Tik-Toku biła i wyzywała swoją córeczkę