Pijani rodzice „opiekowali się” małym dzieckiem. Matka miała 3 promile alkoholu!

2021-10-21 12:04
Pijani rodzice „opiekowali się” małym dzieckiem
Autor: pixabay.com

3-letni chłopczyk trafił do pogotowia opiekuńczego w Oławie, po tym jak pracownicy MOPS-u stwierdzili, że opiekujący się nim rodzice są kompletni pijani. Matka chłopca miała 3 prom. alkoholu w organizmie, a ojciec blisko 2 prom. O dalszym losie rodziny zdecyduje sąd rodzinny.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice 3-letniego chłopczyka, mieszkający w Oławie. 36-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna, nie zważając na fakt, że pod ich opieką przebywa małe dziecko, kompletnie się upili. Na szczęście, na gorącym uczynku przyłapali ich pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie, którzy w samo południe złożyli im niezapowiedzianą wizytę. Już na wstępie pracownicy MOPS-u zauważyli dziwne zachowanie rodziców, świadczące o tym, że wcześniej spożywali oni znaczne ilości alkoholu. Na miejsce natychmiast wezwano policję.

- Badanie alkomatem wskazało, że 36-letnia matka miała 3 prom. alkoholu w organizmie, a 38-letni ojciec blisko 2 promile – informuje st. asp. Wioletta Polerowicz z Komendy powiatowej Policji w Oławei. - Z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak możliwości właściwej opieki nad dzieckiem, 3-letniego synka pary przekazano do pogotowia opiekuńczego.

O zdarzeniu został poinformowany sąd rodzinny.

- Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko – podkreślają policjanci. - Dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślni i niedojrzali rodzice. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się dziecko, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE