Pijani rodzice „opiekowali się” małym dzieckiem

i

Autor: pixabay.com

Pijani rodzice „opiekowali się” małym dzieckiem. Matka miała 3 promile alkoholu!

2021-10-21 12:04

3-letni chłopczyk trafił do pogotowia opiekuńczego w Oławie, po tym jak pracownicy MOPS-u stwierdzili, że opiekujący się nim rodzice są kompletni pijani. Matka chłopca miała 3 prom. alkoholu w organizmie, a ojciec blisko 2 prom. O dalszym losie rodziny zdecyduje sąd rodzinny.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice 3-letniego chłopczyka, mieszkający w Oławie. 36-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna, nie zważając na fakt, że pod ich opieką przebywa małe dziecko, kompletnie się upili. Na szczęście, na gorącym uczynku przyłapali ich pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie, którzy w samo południe złożyli im niezapowiedzianą wizytę. Już na wstępie pracownicy MOPS-u zauważyli dziwne zachowanie rodziców, świadczące o tym, że wcześniej spożywali oni znaczne ilości alkoholu. Na miejsce natychmiast wezwano policję.

- Badanie alkomatem wskazało, że 36-letnia matka miała 3 prom. alkoholu w organizmie, a 38-letni ojciec blisko 2 promile – informuje st. asp. Wioletta Polerowicz z Komendy powiatowej Policji w Oławei. - Z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak możliwości właściwej opieki nad dzieckiem, 3-letniego synka pary przekazano do pogotowia opiekuńczego.

O zdarzeniu został poinformowany sąd rodzinny.

- Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko – podkreślają policjanci. - Dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślni i niedojrzali rodzice. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się dziecko, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych