Pijany 29-latek wiózł 5-letniego syna bez pasów i fotelika

i

Autor: materiały policji Pijany 29-latek wiózł 5-letniego syna bez pasów i fotelika

Pijany ojciec wiózł 5-letniego syna bez pasów i fotelika. Auto wypadło z drogi!

2021-07-29 12:53

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 29-latek, który pijany wsiadł za kierownicę samochodu, a na przednim siedzeniu posadził swojego 5-letniego syna bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. W czasie jazdy samochód wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Nieodpowiedzialny ojciec może teraz trafić do więzienia.

Do groźnego wypadku doszło w gminie Nowogrodziec na Dolnym Śląsku. Pijany kierowca na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi. Auto uderzyło w ogrodzenie po czym przewróciło się na bok. Jak się okazało, na przednim fotelu pasażera nieodpowiedzialny 29-latek wiózł bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa swojego 5-letniego syna.

- Dziecko na szczęście nie poniosło obrażeń w wyniku zdarzenia, natomiast nietrzeźwy ojciec z urazem kręgosłupa trafił do szpitala - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Pijany 29-latek wiózł 5-letniego syna bez pasów i fotelika

i

Autor: materiały policji Pijany 29-latek wiózł 5-letniego syna bez pasów i fotelika

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, ale 29-latkowi mogą grozić teraz znacznie poważniejsze konsekwencje. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata wiezienia, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe. Ponadto, jeśli okaże się, że swym lekkomyślnym zachowaniem naraził dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia będzie mu groziła kara do 5 lat pozbawienia wolności. O zaistniałej sytuacji powiadomiony zostanie również sąd rodzinny.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował