Dodatkowy punkt kontrolny na granicy

i

Autor: GDDKiA Dodatkowy punkt kontrolny na granicy

PILNE! Zmiany na granicy polsko-niemieckiej! Będą mniejsze kolejki?

2020-03-19 13:48

Sytuacja na granicy jest bardzo dynamiczna. Po przywróceniu kontroli w związku z epidemią koronawirusa, na przejściach granicznych tworzą się ogromne korki. Służby zawnioskowały więc o utworzenie dodatkowego punktu kontrolnego. Kierowane będą tam pojazdy ciężarowe.

Jak informuje Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, na granicy polsko-niemieckiej zostanie utworzony dodatkowy punkt kontroli sanitarno-granicznej. O takie rozwiązanie zawnioskowały straż graniczna, policja, Inspekcja Transportu Drogowego oraz GDDKiA.

Czy koronawirus zmutował i jest coraz groźniejszy?

Dodatkowy punkt kontrolny zostanie utworzony w obrębie przejścia granicznego Jędrzychowice. "Głównym celem utworzenia nowego punktu kontroli jest udrożnienie przepływu transportu towarowego niezbędnego dla celów funkcjonowania gospodarki RP" - informuje GDDKiA.

Ruch pojazdów ciężarowych kierowany będzie do punktu kontrolnego na autostradzie A4 (km 2,6 km), pomiędzy węzłem Zgorzelec, a MOPem Żarska Wieś. Natomiast ruch pojazdów osobowych i autobusów skierowany zostanie na DK30 i DK94, poprzez węzeł Zgorzelec.

Rozwiązanie to ma na celu rozładowanie ruchu na przejściach granicznych. Przypomnijmy, że w środę czas oczekiwania na wjazd do Polski dla samochodów ciężarowych wynosił 30 godzin. Najnowsze informacje przekazane przez straż graniczną podają, że na przejazd przez granicę w Jędrzychowicach trzeba czekać 7 godzin - stan na godz. 12.30, 19 marca.