PiS składa wniosek do CBA na Jacka Sutryka. Poszło o kupno i sprzedaż domu

i

Autor: mt PiS składa wniosek do CBA na Jacka Sutryka. Poszło o kupno i sprzedaż domu

echa naszych publikacji

PiS składa wniosek do CBA, żeby skontrolowało Jacka Sutryka. Poszło o kupno i sprzedaż domu

2022-10-13 11:00

Przedstawiciele PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia zwrócili się do CBA, żeby prześwietliło Jacka Sutryka. Wnioskują o czynności kontrolne dotyczące „kulis towarzyszących transakcji zbycia i nabycia prywatnych nieruchomości przez prezydenta Wrocławia”.

W czwartek, 13 października, radni PiS przedstawili pismo, które skierują do CBA. Nawiązują w nim do ostatnich doniesień medialnych, o czym Super Expressu pisał jako pierwszy, dotyczących kulisów „transakcji nabycia i zbycia prywatnych nieruchomości prezydenta Wrocławia.

Pan Prezydent Jacek Sutryk kupił obecny dom od Pana Andrzeja Rusko – Prezesa Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego S.A., które otrzymuje wielomilionowe dotacje od Gminy Wrocław. Publicznie poddawana jest także w wątpliwość wysokość ustalonej ceny nabycia wspomnianej nieruchomości na terenie wrocławskiego Sępolna” – czytamy w piśmie.

Radni odnoszą się również do sprzedaży domu przez prezydenta. „Druga część wątpliwości wiąże się z kolei z kwestią zbycia dotychczasowej nieruchomości Prezesowi Wrocławskiego Parku Wodnego S.A., Panu Grzegorzowi Kaliszczakowi, który zarządza tą spółką od marca 2019 roku. To spółka ze 100 % udziałem Gminy Wrocław. Pan Grzegorz Kaliszczak wcześniej m.in. zarządzał finansami miejskiej spółki ZOO Wrocław Sp. z o.o. Pani Joanna Kasprzak (obecnie małżonka Pana Kaliszczaka) od marca 2019 jest członkiem zarządu ZOO Wrocław, następnie była Wiceprezesem, a od marca 2022 pełni funkcję prezesa spółki komunalnej ZOO Wrocław” – czytamy we wniosku.

Według radnych PiS, sprawę muszą sprawdzić służby. „Z punktu widzenia dbałości o wrocławskich podatników oraz o majątek Gminy Wrocław istotne jest sprawdzenie czy wspomniane zależności nie wpływały na ceny bądź inne warunki związane z transakcjami na nieruchomościach Prezydenta Wrocławia” – uważają radni.

Pod wnioskiem podpisało się pięciu, z siedmiu, radnych partii w Radzie Miejskiej Wrocławia.

Tak powstają mosty Chrobrego we Wrocławiu