Plakaty, wizytówki, ulotki… Teraz możesz zamówić je bez wychodzenia z domu

i

Autor: pixabay.com

Plakaty, wizytówki, ulotki… Teraz możesz zamówić je bez wychodzenia z domu

2022-01-20 14:35 Materiał sponsorowany

Australijski start-up Canva i największa polska drukarnia internetowa Chroma rozpoczęły współpracę, udostępniając unikatowe narzędzie Canvy na stronie drukarni. To tysiące szablonów, dzięki którym szybko i komfortowo można zaprojektować niemal dowolny materiał informacyjno-reklamowy - od wizytówek, przez ulotki, foldery, papiery firmowe i vouchery aż po zaproszenia i koszulki z własnym nadrukiem.

Jeszcze całkiem niedawno przygotowanie czy to wizytówek dla kilku nowych pracowników, czy ulotek na targi reklamowe lub też efektownych menu do restauracji nie było zadaniem łatwym i szybkim. Konieczny był zwykle osobisty kontakt z przedstawicielem drukarni, długotrwałe uzgodnienia z grafikiem, do tego na koniec trzeba było jeszcze zadbać o odbiór wydrukowanych materiałów z drukarni. To wszystko trwało długo i wymagało sporego zaangażowania.

Dzisiaj całą procedurę zaprojektowania, zlecenia druku wielu materiałów reklamowo-informacyjnych i ich dostawy, możemy przeprowadzić bez porównania szybciej za pomocą nowej komfortowej usługi drukarni internetowej Chroma stworzonej we współpracy z australijską spółką Canva.

W największym skrócie nowa usługa przypomina korzystanie z łatwego w użyciu programu do projektowania (personalizacji) w sklepie internetowym. Dzięki niej jesteśmy w stanie w ciągu kilkunastu minut zaprojektować i zlecić druk prostych materiałów w postaci np. wizytówek lub papieru firmowego. Możemy też stworzyć w nowym narzędziu bardziej rozbudowane materiały, jak plakaty i składane ulotki oraz zlecić ich druk. Na końcu wszystkich tych procesów zawsze przed drzwiami naszej firmy pojawi się kurier z wydrukowanymi materiałami, chyba że zażyczymy sobie ich dostawę do paczkomatu.

Canva - sprawdzone rozwiązanie, tysiące szablonów

Nowa usługa drukarni internetowej Chroma powstała na bazie internetowego narzędzia do projektowania rozwijanego od 2013 roku przez spółkę Canva z Australii.

Dzisiaj Canva jest jednym z największych graczy na świecie oferujących narzędzia do projektowania w zasadzie wszystkiego. Działa w 190 krajach, jej narzędzia są oferowane w ponad 100 językach, dzięki nim stworzono ponad miliard projektów. Nie dziwi więc, że wartość spółki Canva była szacowana w pierwszej połowie kwietnia na imponujące 15 mld dol.

Jej narzędzia do projektowania mają trzy szalenie ważne cechy, które doskonale tłumaczą ich popularność na świecie.

Po pierwsze, kiedy po nie sięgniemy, nie musimy projektowania zaczynać od zera. Do dyspozycji mamy tysiące gotowych wzorów-szablonów np. plakatów, wizytówek, ulotek, które wystarczy tylko przerobić zgodnie z własnymi potrzebami - zmieniając teksty, czcionkę, kolory i dodając do nich własne zdjęcia. Morze szablonów znakomicie przyspiesza proces projektowania i pozwala utrzymać wysoki poziom projektu w sytuacji, gdy chce go stworzyć osoba niebędąca profesjonalnym grafikiem.

Plakaty, wizytówki, ulotki… Teraz możesz zamówić je bez wychodzenia z domu

i

Autor: materiały partnera

Po drugie, narzędzia zbudowane przez Australijczyków są bardzo komfortowe w użyciu.

Podmienianie elementów na szablonach Canvy lub dodawania do nich nowych elementów jest łatwe, szybkie i intuicyjne. Całość przypomina zabawę klockami, tyle że wszystko robimy w oknie przeglądarki stron www za pomocą myszki, dodatkowo wprowadzając z klawiatury tylko tekst. Nie jest nam więc tutaj potrzebny żaden potężny komputer do prac graficznych, wystarczy zwykły biurowy z łączem internetowym.

No i po trzecie, na świecie Canva jest też ceniona za to, że pozwala pracować nad jednym projektem wielu osobom - szybko mogą oni nanosić własne zmiany do prac od razu widoczne przez innych.

Chroma - szybki druk, darmowa dostawa

Narzędzie do projektowania stworzone przez australijską firmę jest udostępniane na stronie drukarni Chroma. Ale sam projekt materiału, który dzięki niemu powstanie to nie wszystko. Chroma na bazie rozwiązania Canva stworzyła całą rozbudowaną usługę zlecenia druku.

A więc po pierwsze, możemy komfortowo i szybko zlecić druk konkretnej ilości zaprojektowanego materiału. Wybieramy do tego między innymi papier (przy niektórych materiałach do wyboru mamy tutaj nawet kilkanaście opcji), jego format i uszlachetniania (np. foliowanie). Możemy też zamówić druk zwykły lub ekspresowy.

Co przy tym szalenie ważne, za każdym razem gdy coś zmienimy, od razu widzimy na ekranie jak zmienia się cena usługi - ta, dodajmy, jest podawana zarówno za całość, jak i jednostkowo, a więc za pojedynczy egzemplarz. Drukarnia precyzyjnie też podaje, kiedy materiały zostaną do nas wysłane.

Chroma oferuje nam ponadto między innymi gwarancję darmowej dostawy i optymalną formę druku. Może to być np. druk cyfrowy lub offset jeżeli zamierzamy drukować np. ulotki w dużych nakładach.

Chroma znana jest również z dodatkowych gwarancji - wydrukuje np. ponownie nakład jeżeli kolory na wydruku odbiegają od obowiązującej normy lub jeżeli - rozpoczynając przygodę z drukiem online - popełnimy błąd.

W sumie cała nowa usługa drukarni Chroma dotycząca stworzenia projektu najpierw z wykorzystaniem narzędzia Canva, a potem zlecenia druku przenosi przygotowanie materiałów informacyjno-reklamowych na zupełnie inny poziom. Jest szybko, komfortowo i bezpiecznie.

Plakaty, wizytówki, ulotki… Teraz możesz zamówić je bez wychodzenia z domu

i

Autor: materiały partnera