ekstremalna akcja gaśnicza

Płomienie buchały z okien na kilka metrów. Koszmarny pożar w Jabłowie

2023-02-07 11:44

Buchające płomienie, ludzie uciekający przed ogniem i bardzo trudna akcja gaśnicza. W Jabłowie pod Wałbrzychem rozegrał się w poniedziałek, w nocy prawdziwy dramat. Gaszenie pożaru trwało 6 godzin.

Pożar domu w Jabłowie 

Groźny pożar w Jabłowie pod Wałbrzychem wybuchł w poniedziałek, 6 lutego, około godziny 00:25. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, dom wielorodzinny stał już w ogniu. Ze wszystkich okien na poddaszu buchały płomienie, zajęta ogniem była również drewniana klatka schodowa. Na szczęście wystraszeni mieszkańcy zdołali opuścić budynek, a wszystkie dostępne pomieszczenia zostały dokładnie sprawdzone przez strażaków.

- Pożarem objęta była cała klatka schodowa pomieszczenia na wyższych kondygnacjach budynku oraz dach. Działania utrudniał siarczysty mróz, oblodzona nawierzchnia oraz brak możliwości dostępu na wyższe piętra budynku. Schody uległy całkowitemu spaleniu – relacjonują dramatyczną akcję gaśniczą strażacy z OSP Gorce.

Na domiar złego strażacy nie mieli możliwości podjechać pod budynek pojazdem z drabiną mechaniczną. W końcu rano, po niemal 8-godzinnej akcji, udało się zakończyć działania. W akcji brało w sumie sumie udział 8 zastępów straży pożarnej.

Niestety, straty poniesione przez lokatorów są potężne.

Wrocław. Akcja poszukiwawcza 24-letniego Bartosza