Wybuch gazu w Świdnicy.

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express

Po rozstaniu z dziewczyną wysadził w powietrze kamienicę w Świdnicy. Usłyszał wyrok

2021-11-26 8:04

Na 6 lat więzienia została skazany mężczyzna, który umyślnie spowodował wybuch gazu w kamienicy w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo po rozstaniu z dziewczyną, a omal nie zabił innych osób. Eksplozja zniszczyła całą ścianę budynku.

Do eksplozji w kamienicy przy ul. Wyspiańskiego w Świdnicy doszło 6 września 2020 roku. W wyniku wybuchu osunęła się jedna ze ścian budynku. W eksplozji ranny został sprawca wybuchu - 29-letni mężczyzna, który z oparzeniami pierwszego i drugiego stopnia trafił do szpitala. Mężczyzna odkręcił wężyk doprowadzający gaz ziemny do kuchenki i otworzył butlę z gazem kupioną dwa dni wcześniej. Następnie zapalił świeczki i położył się na łóżku. W czasie eksplozji w budynku przebywało 6 osób. Według prokuratury, 29-latek targnął się na swoje życie z powodu rozstania z partnerką.

- Mężczyzna nie mógł pogodzić się z tym, że odeszła od niego partnerka. Stąd też podjął próbę samobójczą - powiedział Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.

CZYTAJ WIĘCEJ: Świdnica: Odkręcił GAZ, zapalił świeczki i położył się na łóżku. WYBUCH zniszczył kamienicę!

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Najpoważniejszy dotyczył umyślnego sprowadzenia katastrofy budowlanej poprzez celowe spowodowanie wybuchu gazu w mieszkaniu budynku wielorodzinnego, a tym samym usiłowanie zabójstwa wielu osób z zamiarem ewentualnym. Oskarżono go też o psychiczne znęcanie się nad byłą partnerką oraz - po rozstaniu się z nią - nękanie kobiety poprzez wysyłanie jej wiadomości tekstowych.

Prokuratura domagała się dla oskarżonego 25 lat więzienia. Sąd Okręgowy w Świdnicy aż tak surowy nie był. Uznał oskarżonego winnym sprowadzenia katastrofy budowlanej i skazał go na 6 lat więzienia. Jednocześnie uniewinnił go od zarzutów, dotyczących znęcania się nad byłą partnerką i jej nękania. Wyrok nie jest prawomocny.

Sonda
Jesteś zadowolony z funkcjonowania polskiego sądownictwa?
Wybuch gazu w Świdnicy