Treningi canicrossu ruszają w Parku Szczytnickim już w marcu

i

Autor: Harold Meerveld/CCA-SA 2.0/flickr.com Treningi canicrossu ruszają w Parku Szczytnickim już w marcu

Po schodach, korytarzach albo z psem. Tak teraz możecie biegać! [AUDIO]

2016-02-18 10:40

We Wrocławiu coraz więcej organizowanych jest zawodów nie na przebiegnięcie jak największej liczby kilometrów, ale na pokonanie najbardziej nietypowych tras. Pakiety startowe na takie wyścigi bardzo szybko się kończą.

Zawodnicy po raz pierwszy będą się ścigać po ośmiu piętrach Narodowego Forum Muzyki. Będzie to bieg na orientację.

- Zawodnik dostaje mapę,na której wykreślona jest trasa. Jego zadaniem jest w jak najkrótszym czasie pokonać tę trasę poprzez zaliczenie punktów. Na przebiegnięcie trasy jest 45 minut. Do wyboru jest pięć tras. Na najtrudniejszej trzeba zaliczyć 19, a na najprostszej cztery punkty - zapowiada Wojciech Dwojak, organizator biegu - zapowiada Wojciech Dwojak, organizator imprezy.

Men Survival Race

Dla bardziej wymagających już 22 maja Men Survival Race, czyli miejski bieg z przeszkodami na Morskim Oku. Organizatorzy zapewniają, że żeby wystartować nie jest potrzebna super kondycja. Obiecują jednak niezły wycisk. Na stronie wyścigów można przeczytać: "obiecujemy, że grząskie hałdy ziemi, trybuny stadionu lekkoatletycznego i nadodrzańskie wały zamienią twoje mięśnie w płonące pochodnie!"

Sky Tower Run

Na tych, którzy chcą pędzić tylko do góry, 21 maja czeka 49 pięter Sky Towera. W tym roku można się ścigać również drużynowo. [Dodatkowo zawody zyskały rangę Mistrzostw Polski.]

- Wystarczy ćminimum sześcioosobową drużynę. Do klasyfikacji drużynowej firm będą brane cztery najlepsze czasy zawodników. Suma tych czasów da nam trzy najlepsze ekipy, które startowały jako firma w Sky Towe Run i te druzyny będą oczywiście nagrodzone na podium - mówi Dorota Żmiejko ze Sky Towera."

Treningi canicrossu

5 marca za to możemy pobiegać z psem w Parku Szczytnickim, czyli spróbować canicrossu. Żeby wziąć udział w treningach tej dyscypliny sportowej trzeba mieć tylko zdrowego psa oraz odpowiedni sprzęt: dla psa specjalne szelki połączone linką z uprzężą dla właściciela zwierzaka.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Dalajlama odwiedzi Wrocław. Bo jesteśmy Europejską Stolicą Kultury [WIDEO]