Pod Wrocławiem powstaje nowy przystanek kolejowy

i

Autor: PKP PLK

Pod Wrocławiem powstaje nowy przystanek kolejowy. Ułatwi mieszkańcom Jagodna dojazd do centrum

2020-12-08 13:40

W podwrocławskich Iwinach powstaje nowy przystanek kolejowy. Już w przyszłym roku mieszkańcy osiedli z rejonu Jagodna oraz Iwin zyskają dzięki niemu możliwość szybkiego i wygodnego dojazdu koleją do centrum Wrocławia lub podróży w kierunku Kłodzka. Koszt inwestycji to blisko 9 mln zł.

W połowie przyszłego roku ma być gotowy nowy przystanek kolejowy w podwrocławskich Iwinach. Przystanek będzie miał dwa perony o szerokości 3,5 m z wyznaczonym pasem bezpieczeństwa. Drogę do pociągów zapewni bezkolizyjne przejście pod torami. Zamontowane zostaną także dwie windy i oświetlenie, a perony będą wyposażone w wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładami jazdy. W pobliżu przystanku pojawią się również stojaki rowerowe.

Lokalizacja przystanku Iwiny ma umożliwić mieszkańcom osiedli z rejonu Jagodna oraz Iwin szybki i wygodny dojazd koleją do centrum Wrocławia lub podróże w kierunku Ziębic, Kłodzka i Międzylesia.

Inwestycję o wartości 8,8 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe realizują z funduszy RPO województwa dolnośląskiego. Dojazd do przystanku wykona gmina Siechnice.

Iluminacja na rynku we Wrocławiu