Pożar w Świętej Katarzynie. Spłonął dom strażaka

i

Autor: OSP Siechnice Pożar w Świętej Katarzynie. Spłonął dom strażaka

Pod Wrocławiem spłonął dom strażaka. Ruszyła zbiórka na jego odbudowę

2021-12-15 12:54

13 grudnia okazał się pechowy dla strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętej Katarzynie. W pożarze, który wybuchł w poniedziałek w podwrocławskiej miejscowości, spłonął jego dom. Strażak i jego rodzina stracili dach nad głową i dorobek całego życia. Ratownik, który pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy.

W poniedziałek (13 grudnia) w podwrocławskiej miejscowości Święta Katarzyna wybuchł pożar. Ogień pojawił się przed godz. 13 w domu jednorodzinnym, w którym mieszka strażak z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na szczęście wszyscy mieszkańcy zdążyli się w porę ewakuować i nikomu nie stało się nic poważnego.

Gdy na miejsce dotarła straż pożarna, ogień zdążył objąć już całe poszycie dachu. Akcja gaśnicza, w której uczestniczyli strażacy z Wrocławia oraz z OSP w Świętej Katarzynie, Siechnicach i Sulimowie, trwała do późnych godzin wieczornych. Na skutek pożaru budynek został bardzo mocno uszkodzony. Należące do strażaka mieszkanie zostało doszczętnie zniszczone. On i jego rodzina stracili nie tylko dach nad głową, ale i dorobek wielu lat życia.

Naprawa zniszczonego budynku będzie wymagała dużych nakładów finansowych. Aby pomóc pogorzelcom, na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę na odbudowę spalonego domu. Liczy się każda złotówka.

- Z całego serca prosimy chociaż o symboliczną złotówkę dla Mateusza i jego rodziny, którzy stracili dobytek życia - apelują strażacy z OSP Święta Katarzyna.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Pożar przy ul. Słocińskiej w Rzeszowie