Podał się za adwokata, oszukał małżeństwo na 14 tysięcy. Policja publikuje portret pamięciowy

i

Autor: Policja Wrocław/pixabay.com

Rozpoznajesz go?

Podał się za adwokata, wziął od małżeństwa 14 tysięcy. Policja publikuje portret pamięciowy

2023-11-13 16:13

Starsze małżeństwo z Wrocławia padło ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Policjanci opublikowali portret pamięciowy mężczyzny, który udawał adwokata i najpewniej był członkiem złodziejskiej szajki.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 listopada br. Do starszego małżeństwa mieszkającego przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i poinformował, że ich wnuk był sprawcą wypadku. Dodał, że może on uniknąć kary, ale należy wpłacić kaucję w kwocie blisko 14 000 złotych.

Po odbiór „kaucji” przyszedł mężczyzna podający się za adwokata. Niestety, jak nie trudno się domyślić, starsze małżeństwo padło ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”.

Teraz policjanci szukają mężczyzny, który udawał adwokata. To brunet, mający ok. 158 cm wzrostu oraz szczupłą budowę ciała.

- Policjanci publikują portret pamięciowy mężczyzny, który może posiadać istotne informacje w przedmiotowej sprawie. W przypadku rozpoznania prosimy o pilny kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle pod nr tel.: 47 871 28 20 lub pod adresem @: dyzurny.kp-osiedle@wroclaw.wr.policja.gov.pl bądź najbliższą jednostką policji, a także numerem alarmowym 112. Gwarantujemy anonimowość – informują funkcjonariusze z Wrocławia.

Podał się za adwokata, wziął od małżeństwo 14 tysięcy. Policja publikuje portret pamięciowy

i

Autor: Policja Wrocław
Wrocław jesienią. Te widoki zapierają dech w piersiach