Podejrzany o zabójstwo ukrywał się przez 18 lat. Został zatrzymany w Hiszpanii

2021-08-31 22:04

Przez 18 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsca pobytu i tożsamości. Według śledczych w 2003 roku brał udział w zabójstwie, do którego doszło w Jeleniej Górze. Podejrzewano go też o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa narkotykowe. W końcu został zatrzymany w Walencji.

W sierpniu 2003 roku w jednej z hurtowni budowlanych w Jeleniej Górze doszło do zabójstwa. W toku śledztwa udało się ustalić sprawców, ale jeden z podejrzanych mężczyzn zdążył uciec za granicę. Ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości, bardzo często zmieniał miejsca pobytu oraz tożsamość. W ten sposób przez lata udawało mu się zgubić pościg.

- Ukrywający się mężczyzna był ponadto poszukiwany listami gończymi przez Prokuraturę Okręgową we Włocławku, która zarzuca mu działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nakłanianiem i czerpaniem korzyści z prostytucji oraz Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu w związku z popełnieniem przestępstw narkotykowych na szeroką skalę - dodaje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W końcu poszukiwany przestępca został namierzony w Hiszpanii. Ścisła współpraca polskich i hiszpańskich policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny w Walencji. W momencie zatrzymania mężczyzna znów posłużył się fałszywymi danymi personalnymi, tym razem obywatela Polski, jednak hiszpańscy policjanci nie dali się oszukać. Obecnie trwają czynności zmierzające do jego ekstradycji.

Kierowca prawie zmiótł z jezdni rowerzystki