Po tym jak historia ze złotym pociągiem rozsławiła cały region, Dolnośląska Organizacja Turystyczna chce pójść za ciosem i promować kolejne atrakcje turystyczne. Ma w tym pomóc własnie szlak dolnośląskich podziemi. Coś takiego już istnieje, ale ma być jeszcze rozbudowane.
Jest szansa na jeden bilet do wszystkich podziemi
Celem DOT-u jest zrzeszenie jak największej liczby dolnośląskich obiektów podziemnych i połączenie ich w jedną atrakcję. W przyszłości być może uda się nawet wprowadzic jeden bilet, po kupieniu którego można by zwiedzać cały szlak.
- Kluczowe jest to, żeby podmioty nie postrzegały siebie jako konkurencji, a raczej jako wzajemnie wspierających się i możliwie nakręcających potencjał turystyczny partnerów - wyjaśnia Marta Zawiła – Piłat z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu.
Otwierają nowe podziemne atrakcje
Potencjał turystyczny jest spory, mamy przecież w naszym regionie Podziemne Miasto Osówka, podziemną trasę w Kłodzku, czy popularny kompleks Rzeczka Riese. W dodatku będzie tego jeszcze więcej.
Polecany artykuł:
- Jelenia Góra przygotowuje Time Gates - Bramy czasu, czyli kompleks podziemnych schronów z sieciami tuneli. To będzie dostępne od przyszłego roku. W podziemiach Zamku Książ, które przez wiele lat byly zamknięte, były zainstalowane technografy. Wiemy już, że jest szansa, że od wiosny całe podziemia będą udostępnione do zwiedzania - dodaje Albin Marciniak, który realizuje podobny projekt. Tworzy mapę podziemnych atrakcji, ale całej Polski.
Mapa Albina Marciniaka jest aktualizowana na bieżąco na stronie www.podziemiawpolsce.pl. Tymczasem miejsca, które dołączyły już do dolnośląskiego szlaku podziemi można znaleźć w mini przewodniku „Tajemnice Dolnego Śląska”.
Więcej w materiale reportera radia ESKA Wojtka Góralskiego: