Ulewa deszcz

i

Autor: _Alicja_/pixabay.com

Pogoda na dziś (30.08) we Wrocławiu. Alert przed ulewami! Będą też burze

2021-08-30 8:12

Pogoda na dziś, 30 sierpnia. Mamy dla Was fatalne wieści pogodowe. Koniec wakacji to we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku bardzo kiepska aura. Będzie chłodno i deszczowo. Lało będzie tak bardzo, że IMGW wydało dla regionu alert I stopnia.

Pogoda na dziś, poniedziałek 30 sierpnia, we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Ciemne chmury od rana spowiły niebo w regionie. Niestety, końcówka wakacji nas nie rozpieszcza. Temperatura nie przekroczy dziś 20 stopni, a ta odczuwalna będzie jeszcze niższa. Nie to jest jednak najgorsze – w poniedziałek i wtorek czekają intensywne opady deszczu. Ulewy będą tak mocne, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał alert pogodowy I stopnia. Musimy mieć się na baczności, bo lokalnie deszcz będzie tak bardzo silny i możliwe są podtopienia. Dodatkowo nie można wykluczyć wystąpienia burz, które mogą być bardzo groźne. Przekonali się o tym ostatnio mieszkańcy Węglińca, którzy zostali poszkodowani po tym, gdy piorun uderzył w park, w którym przebywali

Gwałtowna burza pod Sycowem

Ulewy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku 

- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana całkowita suma opadów wysokość opadu miejscami od 30 mm do 45 mm. Miejscami możliwe są również burze – informuje synoptyk IMGW-PIB Krzysztof Salanyk.

Pogoda, 30 sierpnia: Ostrzeżenie meteo I stopnia

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 10 w poniedziałek, 30 sierpnia, do godz. 7 we wtorek, 31 sierpnia. Sytuacja jest jednak dynamiczna i w ciągu dnia może się zmienić.

Gdzie są grzyby na Dolnym Śląsku? Zobacz poniżej. 

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?