Wodowskaz

i

Autor: Tomasz Golla

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie kłodzkim. Przekroczone stany alarmowe

2021-02-04 12:31

W czwartek rano w powiecie kłodzkim ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Roztopy w górach spowodowały gwałtowny wzrost stanu rzek. W kilku miejscach przekroczone zostały stany alarmowe. W całym powiecie obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia.

W czwartek rano (4 lutego) starosta kłodzki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. Lokalne opady oraz roztopy w górach spowodowały gwałtowny przyrost wód w rzekach i potokach powiatu kłodzkiego. Stany alarmowe przekroczone zostały m.in. w Bystrzycy Kłodzkiej, Gorzuchowie, Krosnowicach, Międzylesiu i Szalejowie Dolnym. W kilku innych miejscach przekroczone zostały stany ostrzegawcze. Podtopiona została też jedna z ulic w Międzylesiu i cmentarz.

W powiecie kłodzkim obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia. Z prognoz synoptyków IMGW wynika, że na górnej Nysie Kłodzkiej i Ścinawce będzie utrzymywała się tendencja rosnąca stanów wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych oraz alarmowego na Ścinawce. Ogłoszone przez IMGW ostrzeżenie obowiązuje do godz. 18.

Cztery osoby zginęły w pożarze mieszkania we Wrocławiu