Tragiczny pożar we Wrocławiu: w płomieniach zginęło 4 mężczyzn. Znamy przyczynę [ZDJĘCIA]

2021-02-04 11:30

Koszmarny pożar we Wrocławiu. Cztery osoby zginęły w pożarze mieszkania, który wybuchł w środę wieczorem w kamienicy przy ulicy Nowowiejskiej. Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej. Służby szybko opanowały sytuację, ale niestety nie udało się uratować życia czterech mężczyzn.

Wrocław: Pożar w kamienicy! Cztery osoby nie żyją

Pożar w mieszkaniu na parterze kamienicy przy ulicy Nowowiejskiej we Wrocławiu wybuchł w środę (3 lutego) po godz. 19. Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej okazało się, że pożar był stosunkowo niewielki, ale zadymienie bardzo duże.

- Po dostaniu się do pomieszczenia, strażacy odnaleźli cztery osoby, zostały one ewakuowane na zewnątrz i przystąpiono do przywracania czynności życiowych. Następnie osoby te zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego w celu podjęcia dalszych czynności ratowniczych. Po trwającej długo resuscytacji krążeniowo-oddechowej, niestety, stwierdzono zgon tych osób. Ofiary to mężczyźni, osoby dorosłe - relacjonował st. bryg. Arkadiusz Cytawa, zastępca Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu.

Przeczytaj także: Wrocław: Policja szuka zboczeńca ze Stabłowic. Obnażał się na ulicy, wzbudził strach

Cztery osoby zginęły w pożarze mieszkania we Wrocławiu

Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej. Część mieszkańców ewakuowała się jeszcze przed przyjazdem straży. 

- Część wyposażenia nie uległa spaleniu. Pożar nie wydostał się też na zewnątrz mieszkania - poinformował st. bryg. Cytawa.

Strażakom udało się szybko ugasić pożar. Wśród mieszkańców kamienicy nie było innych osób poszkodowanych.

Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowali policyjni technicy kryminalistyki z grupą dochodzeniowo-śledczą pod nadzorem prokuratora, tak, aby szczegółowo wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Na czwartek zaplanowano oględziny mieszkania z udziałem biegłych.

Według wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru było przypadkowe zaprószenie ognia. W mieszkaniu ujawniono dwa ogniska zapalne, które doprowadziły do dużego zadymienia mieszkania.

- Najprawdopodobniej doszło do przypadkowego zaprószenia ognia, niemniej jednak celem dokładnego wyjaśnienia przyczyn zdarzenia na dzień dzisiejszy zaplanowano oględziny mieszkania z udziałem biegłego z zakresu badań elektrotechnicznych i ogólnopożarowych - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, prok. Radosław Żarkowski. - Trwa weryfikacja postępowania. Dalsze losy będą efektem tego, jakie informacje pozyskamy od biegłych, a także, jakie będą wyniki sekcji zwłok.

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że w lokalu często dochodziło do libacji alkoholowych z udziałem różnych mężczyzn.

Rodzinom i przyjaciołom ofiar składamy wyrazy głębokiego współczucia. Do tematu będziemy wracać na portalu Wrocław Projekt Miasto.

Sonda
Czy boisz się pożaru?