Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego. Znanym datę ostatniego pożegnania byłego dyrektora zoo

2022-01-04 14:23
Antoni Gucwiński nie żyje
Autor: Akpa Antoni Gucwiński nie żyje

Znany datę pogrzebu Antoniego Gucwińskiego, wieloletniego dyrektora wrocławskiego zoo. Spocznie on na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Sprawdźcie szczegóły uroczystości pogrzebowych.

Antoni Gucwiński, wieloletni dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego i popularyzator przyrody, zmarł 8 grudnia w wieku 89 lat. Pierwotnie jego pogrzeb miał się odbyć 17 grudnia, ale na prośbę rodziny został przesunięty. Powodem był fakt, że Hanna, żona Gucwińskiego, trafiła do szpitala z zapaleniem płuc, o czym jako pierwszy informował Super Express.

Kiedy pogrzeb Antoniego Gucwińskiego? Oto data

W końcu udało się ustalić nowy termin pogrzebu zmarłego dyrektora zoo. Jak poinformował PAP rzecznik wrocławskiego magistratu Arkadiusz Filipowski, odbędzie się on w piątek, 7 stycznia. Msza św. odbędzie się w Katedrze Wrocławskie o godzinie 10.30, zaś pogrzeb na Cmentarzu Osobowickim o godzinie 12.40. Antoni Gucwiński spocznie w Alei Zasłużonych tej wrocławskiej nekropolii.

Antoni Gucwiński, zwierzątka tęsknią za swoim panem. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Co z Hanną Gucwińską? Najnowsze doniesienia

Wygląda na to, że w uroczystościach pogrzebowych będzie mogła wziąć udział Hanna Gucwińska. Co prawda przebywa ona jeszcze w szpitalu przy ul. Koszarowej, ale czuje się już znacznie lepiej. WIĘCEJ NA TEN TEMAT TUTAJ: Przełomowe informacje o stanie zdrowia Hanny Gucwińskiej. Szpital zabrał głos

Dom państwa Gucwińskich.
Sonda
Czy "Z kamerą wśród zwierząt" to najlepszy polski program przyrodniczy wszechczasów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE