Antoni Gucwiński nie żyje

i

Autor: Akpa Antoni Gucwiński nie żyje

Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego. Znanym datę ostatniego pożegnania byłego dyrektora zoo

2022-01-04 14:23

Znany datę pogrzebu Antoniego Gucwińskiego, wieloletniego dyrektora wrocławskiego zoo. Spocznie on na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Sprawdźcie szczegóły uroczystości pogrzebowych.

Antoni Gucwiński, wieloletni dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego i popularyzator przyrody, zmarł 8 grudnia w wieku 89 lat. Pierwotnie jego pogrzeb miał się odbyć 17 grudnia, ale na prośbę rodziny został przesunięty. Powodem był fakt, że Hanna, żona Gucwińskiego, trafiła do szpitala z zapaleniem płuc, o czym jako pierwszy informował Super Express.

Kiedy pogrzeb Antoniego Gucwińskiego? Oto data

W końcu udało się ustalić nowy termin pogrzebu zmarłego dyrektora zoo. Jak poinformował PAP rzecznik wrocławskiego magistratu Arkadiusz Filipowski, odbędzie się on w piątek, 7 stycznia. Msza św. odbędzie się w Katedrze Wrocławskie o godzinie 10.30, zaś pogrzeb na Cmentarzu Osobowickim o godzinie 12.40. Antoni Gucwiński spocznie w Alei Zasłużonych tej wrocławskiej nekropolii.

Antoni Gucwiński, zwierzątka tęsknią za swoim panem. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Co z Hanną Gucwińską? Najnowsze doniesienia

Wygląda na to, że w uroczystościach pogrzebowych będzie mogła wziąć udział Hanna Gucwińska. Co prawda przebywa ona jeszcze w szpitalu przy ul. Koszarowej, ale czuje się już znacznie lepiej. WIĘCEJ NA TEN TEMAT TUTAJ: Przełomowe informacje o stanie zdrowia Hanny Gucwińskiej. Szpital zabrał głos

Dom państwa Gucwińskich.
Sonda
Czy "Z kamerą wśród zwierząt" to najlepszy polski program przyrodniczy wszechczasów