Pogrzeb Magdaleny Żuk. Bliscy przynieśli słoneczniki, jej ulubione kwiaty [ZDJĘCIA, WIDEO]

2017-05-23 18:29

Uroczystości pogrzebowe Polki zmarłej w tajemniczych okolicznościach w Egipcie odbyły się w Bogatyni, jej rodzinnym mieście. Na uroczystości pojawiło się kilkaset osób.

Msza pogrzebowa rozpoczęła się o godzinie 15.00. Po jej zakończeniu kondukt żałobny przeszedł na cmentarz, gdzie ciało zmarłej złożono w rodzinnym grobowcu. Wiele ludzi przyniosło słoneczniki, ulubione kwiaty zmarłej prawie miesiąc temu 27-latki.

W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział rodzina Magdaleny, jej znajomi, ale także osoby z różnych miast Polski, które poruszyła, ciągle pełna niewyjaśnionych wątków, historia śmierci młodej kobiety. Ludzie skrzykiwali się na Facebooku aby wspólnie stawić się na pogrzebie. Do internetu wrzucali nawet zdjęcia strojów, które szykowali na ten dzień czy umawiali się na wspólny dojazd.

Wciąż szukają przyczyn śmierci 27-latki

Nad wyjaśnieniem powodów śmierci Polki w Egipcie pracuje specjalny zespół. Wykonano dwie sekcje zwłok: jedną w Egipcie, drugą w Polsce, w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Przeprowadzono również badanie tomografem oraz pobrano próbki do badań histopatologicznych, biologicznych oraz toksykologicznych.

Wciąż przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Na ciele 27-latki nie wykryto śladów przemocy. Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa, ale to tylko wstępne założenie.

Zobacz materiał NOWA TV 24 GODZINY:

Czytaj także: "Był męczony, torturowany, zabity po prostu". Ojciec Igora o śmierci syna [AUDIO, WIDEO]