Niewykluczone, że policja przekaże budynek Agencji Mienia Wojskowego

i

Autor: Ewelina Wąs Niewykluczone, że policja przekaże budynek Agencji Mienia Wojskowego

Policja pozbywa się zabytkowego budynku przy Krupniczej [AUDIO]

2016-04-04 15:21

Wszystko wskazuje na to, że Klub Sportowy Gwardia Wrocław będzie musiał opuścić salę przy Krupniczej. Zarządcą zabytkowego gmachu jest policja, która chce, aby sportowcy wyprowadzili się do końca roku.

Wojewódzka Policja od dawna chce się pozbyć budynku. Parę lat temu był plan przekazania go miastu, ale w zamian za budowę nowej sali sportowej. Władze Wrocławia wcale jednak nie chcą gmachu przejąć.

- Ten budynek jest jeszcze w naszym zarządzie, ale tak naprawdę policji w tym obiekcie nie ma. Zarządzamy więc obiektem, z którego nie korzystamy. Trudno oczekiwać żebyśmy chcieli to finansować. Stąd działania w kierunku przekazania tego obiektu w zarząd innemu podmiotowi - tłumaczy Paweł z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Sportowcy: ten budynek to całe nasze życie

Klub Sportowy Gwardia Wrocław  zrzesza między innymi siatkarzy i bokserów. W sumie ma pod opieką ponad 700 zawodników. Jeśli będzie musiał opuścić salę Przy Krupniczej, najbardziej stracą najmłodsi z nich.

- Nie mielibyśmy gdzie grać. Po prostu nie wyobrażam sobie życia bez tej sali, bez treningów - deklaruje jeden z nich.

- Będę walczył żeby tej sali nie oddać. Tutaj zacząłem swoją karierę zawodową w siatkówkę i nie chciałbym przenosić się do innego budynku, bo dobrze się tutaj czuję - tłumaczy inny.

- Pochodzę z okolic Oławy i dojeżdżam tu codziennie. Całe życie na to poświęcam. Nie chcę, żeby zabrali nam salę. Większą część życia tu spędzamy - dodaje kolejny.

Gwardia urządziła w budynku miedzy innymi siłownię.

i

Autor: Ewelina Wąs Gwardia urządziła w budynku miedzy innymi siłownię.

Ochrona przed dopalaczami

- To odciąga młodzież, które niesie ze sobą przede wszystkim dostępność do alkoholu, dopalaczy, narkotyków. Ktoś, kto tu przychodzi, wkłada w sport tyle wysiłku fizycznego, że, naprawdę, jest mniej podatny na używki - wyjaśnia Mariusz Żebrowski, prezes klubu."

Gwardia walczy o salę

Umowa użyczenia budynku Gwardii wygasa z końcem roku. Na Facebooku powstało już wydarzenie "Zostawmy Gwardię Wrocław na Krupniczej". Jego twórcy apelują, by budynek został przekazany miastu, które dalej mogłoby użyczać klubowi obiektu.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Zablokowali Mickiewicza, bo walczą o Trasę Swojczycką WIDEO, AUDIO]​