Policjanci CBŚP pomogli zatrzymać w Holandii szefa gangu narkotykowego

i

Autor: CBŚP Policjanci CBŚP pomogli zatrzymać w Holandii szefa gangu narkotykowego

Policjanci CBŚP pomogli zatrzymać w Holandii szefa gangu narkotykowego

2021-07-30 9:39

Policjanci z wrocławskiego CBŚP i prokurator z dolnośląskiej Prokuratury Krajowej uczestniczyli w zatrzymaniu na terenie Holandii trzech mężczyzn poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich miał stać na czele gangu.

Na terenie Holandii zatrzymano 3 osoby poszukiwane przez dolnośląską Prokuraturę Krajową. W działaniach holenderskich funkcjonariuszy uczestniczyli policjanci z wrocławskiego CBŚP oraz prokurator z dolnośląskiej Prokuratury Krajowej. Zatrzymani mężczyźni byli poszukiwani za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa narkotykowe. Grupa miała zajmować się na dużą skalę przemytem substancji odurzających z Holandii do Polski.

Wśród zatrzymanych jest dwóch Polaków w wieku 34 i 57 lat oraz 52-letni obywatel Turcji. To właśnie Turek, który mieszkał wcześniej w Polsce, jest podejrzany o organizację przemytów narkotyków do Polski, a także kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Wszyscy zatrzymani od 2019 roku poszukiwani byli w Polsce listami gończymi.

CZYTAJ TEŻ: Ogromna akcja CBŚP! Zlikwidowany kanał PRZERZUTOWY! Gang rozbity, część wciąż na wolności! [WIDEO, ZDJĘCIA]

W ramach akcji holenderska policja, w obecności policjantów CBŚP, przeprowadziła 9 przeszukań na terenie Hagi, w których wzięło udział ponad 80 funkcjonariuszy. W ich wyniku przejęto 250 litrów substancji chemicznej - najprawdopodobniej służącej do produkcji narkotyków - która jest poddawana szczegółowej analizie przez biegłego. Zabezpieczono również należące do podejrzanych nieruchomości, pojazdy oraz pieniądze o wartości ponad 700 tys. euro.

Polski prokurator przedstawił zatrzymanym mężczyznom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednemu zarzut kierowania tą grupą. Pozostałe zarzuty dotyczyły przemytu znacznych ilości narkotyków. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Holenderski sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Obecnie trwa procedura sprowadzenia ich do Polski.

Łącznie w całym śledztwie zatrzymano już 29 osób, a 12 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Holandia wyda Polsce szefa gangu, który „wyprał” dla handlarzy narkotyków 1,4 miliarda złotych!

Policjanci CBŚP pomogli zatrzymać w Holandii członków gangu narkotykowego