Policjanci z Wałbrzycha uratowali życie 40-letniej kobiecie

i

Autor: mat. policji

O krok od tragedii

Policjanci z Wałbrzycha uratowali życie 40-letniej kobiecie. Liczyła się każda minuta

2022-09-15 14:49

Kilkadziesiąt minut policjanci szukali mieszkanki powiatu wałbrzyskiego, która zostawiła list pożegnalny i w niedzielny wieczór wyszła z mieszkania w nieznanym kierunku. Ponieważ istniało duże prawdopodobieństwo, że kobieta zechce odebrać sobie życie, liczyła się każda minuta. Na szczęście 40-latkę udało się w porę odnaleźć na szczycie zapory. Funkcjonariusze, nie chcąc sprowokować kobiety, zakradli się do niej i błyskawicznie ściągnęli na ziemię.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w niedzielny wieczór (11 września) w okolicach Wałbrzycha. Ok. godz. 21:30 wałbrzyscy policjanci otrzymali informację, że jedna z mieszkanek powiatu wałbrzyskiego może nosić się z zamiarem odebrania sobie życia. Ze zgłoszenia wynikało, że 40-letnia kobieta pozostawiła list pożegnalny i wyszła z mieszkania w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Na szczęście tego dnia dyżur pełnił asp. Maciej Jurgiewicz, który szybko, a przede wszystkim trafnie wytypował miejsce, w które mogła udać się 40-latka.

- Dowodzący nocną zmianą asp. Maciej Jurgiewicz, po zapoznaniu się ze zgłoszeniem, wysłał funkcjonariuszy ruchu drogowego do Zagórza Śląskiego, by ci sprawdzili rejon pobliskiej tamy na Jeziorze Bystrzyckim – poinformował kom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Piesza poważnie ranna po zderzeniu z 64-latką na hulajnodze

Gdy mł. asp. Paweł Kocik oraz sierż. Maciej Kwiatkowski dotarli na miejsce, było już bardzo ciemno. Na szczęście udało im się zauważyć z daleka osobę przewieszoną przez murek znajdujący się na szczycie zapory. Jak się okazało, była to poszukiwana 40-latka. Nie chcąc sprowokować kobiety do skoku, policjanci niepostrzeżenie do niej podeszli, po czym - zanim ta zdała sobie sprawę z ich obecności - błyskawicznie ją chwycili i ściągnęli na ziemię.

- Mieszkanka powiatu wałbrzyskiego była w kiepskim stanie emocjonalnym, wciąż płakała. Policjanci udzielili jej niezbędnej pomocy, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który został wezwany na miejsce - informuje kom. Marcin Świeży. - Badanie trzeźwości wykazało, że 40-latka nie spożywała alkoholu.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?