Był ścigany listem gończym

Policjanci z Wrocławia walczą o życie! Kim jest domniemany sprawca strzelaniny? Maksymilian F. był znany policji

2023-12-02 12:52

Policji z Wrocławia, ranni w piątkowej strzelaninie, walczą o życie w jednym z tamtejszych szpitali. Podejrzanym o jej spowodowanie jest 44-letni Maksymilian F., który był już znany organom ścigania. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary 6 miesięcy więzienia. W czasie zatrzymania miał przy sobie broń.

Strzelanina we Wrocławiu. Kim jest Maksymilian F.?

Maksymilian F., domniemany sprawcy strzelaniny we Wrocławiu, był już wcześniej znany organom ścigania. Zanim wszczęto za nim poszukiwania w związku z podejrzeniem postrzelenia dwóch policjantów, 44-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości z przestępstwo z art. art. 286 Kodeksu karnego, czyli oszustwo. Był w związku z tym poszukiwany listem gończym, jako że miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyznę zatrzymało dwóch funkcjonariuszy komisariatu Wrocław Fabryczna, którzy mieli przewieźć go nieoznakowanym radiowozem do zakładu karnego. W piątek, 1 grudnia, ok. 22.42 w samochodzie doszło jednak do strzelaniny, po której F. uciekł z pojazdu. Po całonocnej akcji poszukiwawczej został zatrzymany przez mundurowych w sobotni poranek - miał przy sobie broń.

- Biegli za nim, nie chciał się dać zatrzymać, próbował jeszcze uciec. Został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany - powiedział PAP asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy KWP we Wrocławiu.

Prezydent Wrocławia prosi o modlitwę za policjantów

Ranni policjanci, którzy otrzymali postrzały w głowę, walczą o życie w jednym z wrocławskich szpitali.

- Bandzior złapany. Teraz pozostaje modlić się o zdrowie chłopaków - napisał na swoim profilu facebookowym prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Koszmarna zbrodnia w Kowanowie