Policjantka oddała strzał. Na glebę, kur*o. Rzecznik tłumaczy, że zagrały emocje, bo jest kobietą

i

Autor: youtube/ screen z nagrania Policjantka oddała strzał. "Na glebę, kur*o". Rzecznik tłumaczy, że zagrały emocje, bo jest kobietą

Policjantka oddała strzał. "Na glebę, kur*o". Rzecznik tłumaczy, że zagrały emocje, bo jest kobietą

2021-12-20 19:50

Szokujące wydarzenia w Dziadowej Kłodzie (woj. dolnośląskie). Policja zatrzymała mężczyznę, ale wcześniej padły strzały oraz ostre słowa w kierunku tej osoby. Czy tak powinno wyglądać zatrzymanie przez policję? Każdy może ocenić sam po obejrzeniu nagrania znajdującego się w poniższym artykule.

Do sytuacji doszło w poniedziałek (20 grudnia) w Dziadowej Kłodzie. Jak poinformował portal mojaolesnica.pl, około godz. 10:00 miejscowa policja interweniowała w sprawie młodego mężczyzny. Na nagraniu, które trafiło do sieci widać pościg, słychać strzały i ostre słowa, które padły z ust policjantki. - Stój policja, będę strzelać! Na glebę! Na glebę, kur*o! - krzyczała funkcjonariuszka. Chwilę później mężczyzna odpuścił ucieczkę i położył się na ulicy. Policjantka w trakcie zatrzymania przyłożyła mu jeszcze broń do głowy!

Co na to wszystko policja? Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu w rozmowie z lokalnym portalem wyjaśniła, że interwencja dotyczyła tego, że mężczyzna zaczepiał przypadkowych ludzi, w tym kobietę z dzieckiem. - Według zgłoszenia, mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających. W trakcie dojazdu na miejsce policjanci otrzymali dodatkową informację, że powybijał okna w jednym z domów mieszkalnych - powiedział nadkom. Kamil Rynkiewicz, oficer prasowy KWP.

Policjant podkreślił, że policjantka oddała strzał ostrzegawczy w powietrze, a sprawa jest wyjaśniana pod kątem możliwego złamania prawa przez zatrzymanego, jak i użycia broni służbowej przez funkcjonariuszkę. - Być może u policjantki zagrały chwilowe emocje w związku z tym, że jest kobietą, a zgłoszenie dotyczyło obaw o zdrowie i życie innej kobiety z dzieckiem - dodał nadkom. Rynkiewicz.

Nagranie z tej interwencji obiegło wiele lokalnych mediów. Możecie je zobaczyć także poniżej. Czy tak powinno wyglądać zatrzymanie uciekiniera?

Sonda
Czy policjantka w tej sytuacji zachowała się zbyt agresywnie?