Policyjny pościg na ulicach Oleśnicy

i

Autor: Oleśnica998 Policyjny pościg na ulicach Oleśnicy

Policyjny pościg na ulicach Oleśnicy. Kilka radiowozów ścigało golfa [ZDJĘCIA]

2021-05-10 9:40

Szaleńczym pościgiem zakończyła się w niedzielę wieczorem w Oleśnicy próba zatrzymania do kontroli volkswagena golfa, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kierowca volkwagena pędził ulicami Oleśnicy, za wszelką cenę próbując zgubić ścigających go funkcjonariuszy. Gdy dalsza jazda okazała się niemożliwa, jadący golfem mężczyźni porzucili auto i próbowali uciekać pieszo. Jeden z nich został zatrzymany po kilkudziesięciu metrach, drugiemu udało się zbiec – jest obecnie poszukiwany przez policję.

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w niedzielę wieczorem (9 maja) na ulicach Oleśnicy. Przed godz. 21 policjanci z drogówki próbowali zatrzymać do kontroli srebrnego volkswagena golfa, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kierowca volkswagena zignorował jednak ich sygnały i zaczął uciekać. Pędząc ulicami miasta, za wszelką ceną próbował zgubić ścigających go funkcjonariuszy.

Jak informuje portal Oleśnica998, pościg rozpoczął się w okolicach ul. Krzywoustego, skąd kierowca golfa skierował się w stroną ul. Reja. Znacznie przekraczając dopuszczalną prędkością i łamiąc szereg innych przepisów volkswagen przejechał m.in. ul. Wałową, Rzemieślniczą, Klonową, Reymonta i Kościuszki, gdzie zderzył się z innym pojazdem. Do pościgu dołączyły kolejne radiowozu, które próbowały zablokować drogę uciekinierowi. Ostatecznie volkswagen został zatrzymany na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Armii Krajowej.

To jednak nie był koniec pościgu. Siedzący w golfie mężczyźni, porzucili auto i zaczęli uciekać pieszo. Jeden z mężczyzn został doścignięty i obezwładniony przez policjantów na pobliskim podwórku. Drugiemu udało się uciec.

Trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia i poszukiwanie uciekiniera. Srebrny golf trafił na policyjny parking.

Policyjny pościg ulicami Wrocławia