Policyjny pościg w Strzelinie. Padły strzały. 20-latek uciekał na boso

2021-08-04 13:48
Policyjny pościg w Strzelinie
Autor: Strzelin998

Policyjny pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Strzelinie na Dolnym Śląsku. Kierowca dostawczego peugeota najpierw próbował zepchnąć policyjny radiowóz z drogi, a gdy policjanci przestrzelili mu oponę, uniemożliwiając dalszą jazdę, zaczął uciekać pieszo i bez butów.

Dramatyczny pościg w Strzelinie na Dolnym Śląsku rozpoczął się w środę (4 sierpnia) przed południem przy ul. Oławskiej. Policjanci z drogówki próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę dostawczego peugeota, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Ten niespodziewanie zignorował ich sygnały i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Peugeot uciekał ul. Oławską, Wrocławską i Kazimierza Wielkiego. W trakcie pościgu siedzący za kierownicą peugeota mężczyzna kilkukrotnie próbował zepchnąć policyjny radiowóz z drogi. W pobliżu ogródków działkowych przy ul. Kazimierza Wielkiego funkcjonariusze postanowili zastosować radykalniejsze środki. Najpierw oddali strzały ostrzegawcze, a gdy te nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, strzelili w kierunku uciekającego samochodu. Jeden ze strzałów przebił oponę w peugeocie, zmuszając jego kierowcę do zatrzymania się.

Na tym pościg jednak się nie zakończył. Kierowca i pasażer wyskoczyli z samochodu i zaczęli uciekać pieszo. Policjantom udało się zatrzymać tylko pasażera peugeota - 22-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego. Kierowcy, mimo że uciekał bez butów, udało się uciec. 20-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który, jak się okazało kierował peugeotem, został zatrzymany przez policję dopiero ok. godz. 18.

Na razie nie wiadomo dlaczego 20-latek nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec funkcjonariuszom. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE