Policyjny pościg za kierowcą citroena

i

Autor: materiały policji Policyjny pościg za kierowcą citroena

Policyjny pościg za kierowcą citroena. Lista jego wykroczeń okazała się bardzo długa

2021-10-01 9:00

Nawet 5 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Zgorzelcu. Uciekając przed policyjnym radiowozem, kierowca citroena zderzył się z innym, prawidłowo jadącym samochodem, a lista wykroczeń jakich się dopuścił okazała się bardzo długa.

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na kierowcę citroena, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili zatrzymać go do kontroli i przypomnieć mu o obowiązujących przepisach. Siedzący za kierownicą citroena mężczyzna ani myślał jednak się zatrzymywać. Na widok policyjnych sygnałów przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Uciekając przed policyjnym radiowozem, kierowca citroena zderzył się z prawidłowo jadącym oplem. Na szczęście nikomu nic się nie stało i skończyło się tylko na urwanym lusterku w citroenie. Kolizja nie powstrzymała jednak kierowcy citroena, który w dalszym ciągu próbował zgubić ścigających go funkcjonariuszy. To mu się jednak nie udało i po kolejnych kilku minutach został w końcu zatrzymany.

Okazało się, że za kierownicą citroena siedział 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym się poruszał, nie jest dopuszczony do ruchu i nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. Jakby tego było mało, 37-latek znajdował się pod wpływem metamfetaminy. Do tych wszystkich zarzutów dojdzie oczywiście niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa 37-latkowi grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Policyjny pościg za kierowcą citroena

i

Autor: materiały policji Policyjny pościg za kierowcą citroena
Policyjny pościg za pijanym kierowcą