Policyjny pościg za nastolatkiem w powiecie strzelińskim

i

Autor: Strzelin998

Policyjny pościg za nastolatkiem. 2 rozbite samochody, 4 osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

2021-05-19 8:50

Policyjnym pościgiem zakończyła się próba zatrzymania do kontroli kierowcy audi w miejscowości Przeworno na Dolnym Śląsku. Po kilku kilometrach szaleńczej jazdy audi zderzyło się z radiowozem i zatrzymało się na ogrodzeniu. Cztery osoby zostały poszkodowane – dwie z nich trafiły do szpitala. Jak się okazało, za kierownicą audi siedział 17-latek bez prawa jazdy.

We wtorek (18 maja) ok. godz. 19 w miejscowości Przeworno w powiecie strzeleckim policjanci z drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę srebrnego audi. Młody mężczyzna, siedzący za kierownicą audi, zignorował jednak policyjne sygnały i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Uciekinier z zawrotną prędkością mknął wąskimi drogami, starając się za wszelką cenę zgubić ścigających go funkcjonariuszy. Jak informuje serwis Strzelin998, opierając się na relacjach świadków, ludzie uciekali z drogi przed szarżującym kierowcą. Audi wyjechało z Przeworna i pomknęło w kierunku Strużyny. Przy wjeździe do Strużyny – po kilkukilometrowym pościgu – doszło jednak do zderzenia z radiowozem, w wyniku którego audi wypadło z drogi i zatrzymało się na ogrodzeniu prywatnej posesji.

W wypadku poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące audi oraz policjant. Dwie ranne osoby zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się poważne.

Jak się okazało, za kierownicą audi siedział 17-letni mieszkaniec gminy Przeworno. Nastolatek nie miał oczywiście uprawnień do prowadzenia samochodu. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Leciał po drodze jak pocisk! Mundurowym powiedział, że "nie czuł prędkości"