Tutejsi studenci mają do wyboru aż 55 kierunków

i

Autor: Barbara Maliszewska/CC 3.0/Wikimedia Tutejsi studenci mają do wyboru aż 55 kierunków

Politechnika Wrocławska z tytułem najlepszej uczelni technicznej w kraju [WIDEO]

2015-06-11 13:52

Co prawda pierwszym miejscem musieliśmy się podzielić z Politechniką Warszawską, ale to i tak nie lada sukces. Według najnowszego rankingu "Perspektyw", wrocławska uczelnia należy bowiem do najlepszych w całej Polsce.

Fundacja edukacyjna "Perspektywy" cyklicznie publikuje rankingi polskich szkół wyższych. Tegoroczną, 16. już edycję, bezapelacyjnie wygrały Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. W ogólnokrajowej klasyfikacji nasza politechnika uplasowała się na 4. miejscu. Natomiast w klasyfikacji szkół technicznych okazała się już najlepsza (ex aequo z Politechniką Warszawską).

Jak na tle konkurencji wypadły inne uczelnie?

W czołówce rankingu znalazły się ponadto dwie inne wrocławskie uczelnie, a mianowicie Uniwersytet Wrocławski na 7. miejscu i Uniwersytet Medyczny na 15. miejscu. Znacznie gorzej wypadły Uniwersytet Przyrodniczy (30. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz 3. miejsce wśród uczelni rolniczych) i Uniwersytet Ekonomiczny (33. miejsce).

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu także zajęła mało imponujące miejsce, plasujące się w przedziale 61-70., choć rehabilituje ją tytuł najlepszej szkoły sportowej w całej Polsce (ex aequo z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie). Podobnie rzecz się ma z Dolnośląską Szkołą Wyższą – w klasyfikacji ogólnej znalazła się ona daleko, bo za 80. miejscem, natomiast doceniono ją na tle innych uczelni prywatnych.

Technicznie rzecz biorąc jesteśmy najlepsi w Polsce :-). W rankingu Perspektywy.pl wszystkich szkół wyższych uplasowaliś...Posted by Politechnika Wrocławska on 9 czerwca 2015

Politechnika Wrocławska w liczbach

Obecnie Politechnika Wrocławska dysponuje 15 wydziałami, na jakich uczy się łącznie niemal 15 tys. studentów. Wśród pracowników dydaktycznych znajduje się ponad 2 osób, z czego niemal 400 ma tytuł profesora.

Aktualnie trwa rekrutacja na rok akademicki 2015/2016. Maturzyści mają do wyboru 55 kierunków (z czego aż 21 w języku angielskim). Czekać będzie na nich łącznie 8,5 tys. miejsc, z czego najwięcej, bo aż 7887 – na studiach stacjonarnych I stopnia.

Zobacz najlepszą piętnastkę wg rankingu "Perspektyw"

Niżej prezentujemy 15 najlepszych uczelni w Polsce:

1. Uniwersytet Jagielloński

1. Uniwersytet Warszawski

3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

4. Politechnika Wrocławska

4. Politechnika Warszawska

6. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

7. Uniwersytet Wrocławski

8. Warszawski Uniwersytet Medyczny

9. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

10. Gdański Uniwersytet Medyczny

11. Politechnika Łódzka

12. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

13. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

14. Politechnika Poznańska

15. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Zobacz film promocyjny Politechniki Wrocławskiej: