Politycy Lewicy

i

Autor: Tomasz Golla

Politycy Lewicy chcą poznać całą prawdę o H. Gulbinowiczu. Czy Watykan się ugnie?

2020-11-09 15:13

Politycy Lewicy zorganizowali konferencję prasową we Wrocławiu, pod pałacem biskupim na Ostrowie Tumskim. Chcą aby hierarcha stracił wszystkie zaszczyty, ale nie tylko. Zamierzają poznać również szczegóły watykańskiego śledztwa.

Politycy Lewicy oznajmili, że zwrócą się do prokuratury, aby ta poprosiła Watykan o przekazanie dokumentów śledztwa, które zostało przeprowadzone w Stolicy Apostolskiej. To rezultat tego dochodzenia doprowadził do bardzo surowych kar, które papież Franciszek nałożył na kardynała Henryka Gulbinowicza.

Hierarcha stracił godność biskupa, prawo do prowadzenia mszy, a także prawo do pochówku w katedrze. Dodatkowo ma wpłacić pieniądze na fundację opiekującą się ofiarami przemocy seksualnej.  

Szczegółowych informacji jednak nie znamy. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że ks. Gulbinowiczowi watykańscy śledczy udowodnili molestowanie seksualne.

Przypomnijmy, że Gulbinowiczowi zarzuca się również współpracę z komunistyczną służbą bezpieczeństwa, a także chronienie księdza - zboczeńca.

Politycy Lewicy liczą na to, że poznamy całą prawdę na temat przeszłości Gulbinowicza.

Dodatkowo chcą, aby stracił wszelkie zaszczytne tytuły i odznaczenia. Wiadomo już, że zostanie mu odebrany np. tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia. Zadecydują o tym radni, którzy już usłyszeli jednoznaczną rekomendację od byłego prezydenta Bogdana Zdrojewskiego i od obecnego - Jacka Sutryka. 

Sutryk w specjalnym oświadczeniu napisał m.in., że czuje złość i wściekłość.  

Lewica ostro o Henryku Gulbinowiczu