Półkolonie letnie 2022 we Wrocławiu. Oto oferta szkół i miejskich instytucji

i

Autor: pixabay/marusya21111999 Półkolonie letnie 2022 we Wrocławiu. Oto oferta szkół i miejskich instytucji

Półkolonie letnie 2022 we Wrocławiu. Oto oferta szkół i miejskich instytucji

2022-06-04 8:27

Półkolonie letnie 2022 we Wrocławiu. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Co robić w mieście w tym czasie? Oto oferta dla dzieci we Wrocławiu – są zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne, zoologiczne, archeologiczne czy sportowe – dla każdego coś fajnego. Sprawdźcie.

Półkolonie letnie 2022 we Wrocławiu

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Uczniowie, którzy spędzą lato lub jego część we Wrocławiu, mogą wybierać z zajęć organizowanych m.in. w: szkołach, MDK-ach oraz miejskich instytucjach i obiektach sportowych.

Letnie półkolonie w szkołach

W tym roku blisko 30 wrocławskich szkół zaprasza uczniów na wakacyjne półkolonie. Organizowane są one przeważnie w lipcu, w podziale na tygodniowe turnusy. – Każda placówka przygotowała zajęcia według własnego planu i zainteresowań swoich uczniów. Wśród nich są warsztaty: sportowo-rekreacyjne, kulinarne, muzyczne, plastyczne, komputerowe oraz multimedialne. Wiele placówek planuje też wyjścia m.in. do: Zoo, muzeum, kina, czy wycieczki poza miasto – mówi Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.

Koszt tygodniowego turnusu, w zależności od szkoły, wynosi od ok. 50 do ok. 200 zł (plus koszty posiłków). Zapisy prowadzone są bezpośrednio w placówkach.

Bezpłatne zajęcia w Młodzieżowych Domach Kultury

Na letnie zajęcia zapraszają także cztery Młodzieżowe Domy Kultury. Chętni mogą bezpłatnie zapisać się m.in. na warsztaty: muzyczne, taneczne, plastyczne, językowe, naukowe czy szachowe.

Zapisy prowadzone są bezpośrednio w Młodzieżowych Domach Kultury.

Wrocław otwiera WRO-TA. Oto nowa atrakcja turystyczna w mieście. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Na obiektach sportowych

Także tradycyjnie, dla dzieci spędzających wakacje we Wrocławiu, WCT Spartan przygotował sportowe półkolonie: pływacko-rolkarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-rolkarskie (ul. Spiska 1), piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2), tenisowe (ul. Pułtuska 13), sportowe (ul. Hallera 81).

- W tym roku poszerzyliśmy ofertę o półkolonie na naszych obiektach przy ul. Pułtuskiej i ul. Hallera. Tam pod opieką wykwalifikowanych instruktorów dzieci poznają podstawy gry w tenisa, badminton czy ringo – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan. – Wezmą także udział w zajęciach z rolkarstwa, które organizowane będą w obiekcie przy ul. Spiskiej oraz w zajęciach pływackich we wrocławskiej Orbicie – dodaje.

Turnusy rozpoczynają się pod koniec czerwca i potrwają do końca sierpnia (od godz. 7.30 do godz. 16.30). Kosztują one od 599 zł do 750 zł. Więcej informacji o zapisach na stronie spartan.wroc.pl.

Jurek Owsiak we Wrocławiu. WOŚP ma swoje rondo w mieście.

Wakacje na MAXA w Hali Stulecia

Ruszyły też już zapisy na letnie półkolonie we wrocławskiej Hali Stulecia, w której dzieci będą mogły przeżyć niezapomnianą wakacyjną przygodę. Zajęcia organizowane będą w formie warsztatów architektonicznych połączonych z zajęciami tematycznymi i aktywnymi zabawami. Tygodniowy turnus kosztuje 790 zł.

- Dzieci dowiedzą się m.in. jak żyło i budowało się w starożytnym Rzymie, w jaki sposób Egipcjanie skonstruowali piramidy, które przetrwały wiele tysięcy lat, a także ile gatunków pająków zamieszkuje Australię – mówi Anna Worsztynowicz, rzeczniczka Hali Stulecia. – W sumie zaplanowaliśmy pięć turnusów, które rozpoczynają się 4 lipca i potrwają do 12 sierpnia – dodaje.

Więcej informacji i zapisy TUTAJ

Mały ZOOlog

Na letnie półkolonie zaprasza także wrocławskie Zoo. W ciągu turnusu uczestnicy odwiedzą różne kontynenty, by na koniec podróży zdobyć tytuł i certyfikat Młodego ZOOloga. W ramach półkolonii zorganizowany zostanie także rejs statkiem oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Dzieci nauczą się rozpoznawać tropy zwierząt i usłyszą ciekawostki dotyczące dzikich zwierząt. Przyjrzą się m.in. różnym gatunkom małp oraz przygotują dla nich zabawki, a podążając wzdłuż rzek poszukają także piranii. To będzie naprawdę bardzo mile i twórczo spędzony czas – mówi Marta Zając-Ossowska z Zoo Wrocław.

Zajęcia poprowadzą profesjonalni ZOOedukatorzy i opiekunowie zwierząt z wrocławskiego Zoo, a podopieczni będą pod stałą opieką wykwalifikowanych wychowawców.

Koszt turnusu to 790 zł (w tym dwa posiłki). Jeżeli dziecko posiada kartę roczną do Zoo, to koszt półkolonii wynosi 710 zł. Rezerwować miejsca można wysyłając maila na adres: b.palczynska@zoo.wroc.pl.

Półkolonie w Hydropolis

Z kolei na półkolonie z dużą dawkę wiedzy o wodzie, ekologii i środowisku zaprasza wrocławskie Hydropolis. Tygodniowe turnusy ruszają 4 lipca i potrwają do 26 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona.

- Dzieci stworzą regulamin półkolonii, odwiedzą Hydropolis, dowiedzą się wszystkiego na temat odkryć geograficznych, pszczół, a w części warsztatowej własnoręcznie przygotują globus oraz domki dla owadów. Nie zabraknie też wycieczki krajoznawczej z lupą w ręku oraz wyjazdu do Odra Centrum - opowiada Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy Hydropolis.

Koszt udziału w półkoloniach jednego uczestnika to 750 zł. Cena obejmuje warsztaty, wejście do atrakcji turystycznych, wyżywienie i ubezpieczenie dziecka. Informacje o zapisach TUTAJ.

Letnie półkolonie organizować będzie też wrocławski Aquapark.

Sonda
Wolisz wakacje za granicą, czy w Polsce?