Rondo Reagana „wytrzymało” niespełna 2 lata. Kolejny remont i wielkie utrudnienia

i

Autor: MPK Wrocław Rondo Reagana „wytrzymało” niespełna 2 lata. Kolejny remont i wielkie utrudnienia

Rondo Reagana „wytrzymało” niespełna 2 lata. Kolejny remont i wielkie utrudnienia

2022-06-03 10:34

Po niespełna dwóch latach latach od gruntownej modernizacji, węzeł przesiadkowy na Rondzie Reagana idzie do remontu. MPK Wrocław grozi sądem podwykonawcy, który miał użyć betonu kiepskiej jakości, tymczasem pasażerów czeka prawie miesiąc wielkich utrudnień.

Tramwaje i autobusy MPK wróciły po gruntownej przebudowie na węzeł przesiadkowy na Rondzie Reagana pod koniec września 2020 roku. Wtedy, między innymi, została wyremontowana nawierzchnia przy peronach 1, 2, 3 i 4 - zamiast kostki pojawił się tam beton. Z kolei perony 3 i 4 zostały podniesione.

Mimo że od prac nie minęły jeszcze nawet 2 lata, węzeł przesiadkowy przejdzie kolejny remont. Roboty, które potrwają co najmniej 3 tygodnie, będą prowadzone na peronach 1 oraz 2.

Jak tłumaczy MPK Wrocław, modernizacja jest niezbędna, bo błąd we wcześniejszych pracach popełnił podwykonawca. Nawierzchnia popękała, bowiem użyty beton był gorszej jakości. - Przez niekompetencję podwykonawców konieczna jest modernizacja nawierzchni. W efekcie siedemnaście linii tramwajowych oraz autobusowych musi zmienić swoje trasy. To spora niedogodność dla naszych pasażerów i nie możemy być wobec tego obojętni. Stąd, perspektywa procesu sądowego na linii wykonawca – podwykonawca – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Cała inwestycja jest objęta pięcioletnią gwarancją. W związku z tym, w jej ramach, bez dodatkowych kosztów, dojdzie do modernizacji nawierzchni peronów 1 i 2.

Prace na Rondzie Reagana ruszają w sobotę, 4 czerwca. Pasażerów przez co najmniej 3 tygodnie czekają wielkie utrudnienia w podróżowaniu po mieście. Zmienionymi trasami pojedzie bowiem pięć linii tramwajowych oraz dwanaście autobusowych.

MPK Wrocław publikuje wstrząsające nagranie. Kobieta została potrącona przez tramwaj!

Remont na Rondzie Reagana – zmiana tras tramwajów i autobusów

Tramwaje linii 1

Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza do ulicy Wajdy i Wróblewskiego.

Tramwaje linii 2, 10, 33

Tramwaje linii 2 i 10 pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Społecznego przez most Grunwaldzki, a tramwaje linii 33 od placu Społecznego przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego i Sienkiewicza do mostu Szczytnickiego.

Tramwaje linii 2, 10 w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej ronda Reagana.

Tramwaje linii 70

Tramwaje linii 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego, ulicę Mickiewicza, Skłodowskiej-Curie do ronda Reagana.

Tramwaje linii 2, 10 oraz autobusy linii D i kursy nocne linii 241 w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej Ronda Reagana.

Linie autobusowe

  • Autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 i 241 jadące w kierunku Psiego Pola będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”;
  • Autobusy linii D i kursy nocne linii 241 w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej ronda Reagana;
  • Autobusy linii C, 111, 253, 255 kierunku Kozanowa, Kminkowej lub Petrusewicza oraz autobusy linii 115, 121, 131, 151 i 315 jadące w kierunku Reja będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku tymczasowym zlokalizowanym przy Pasażu Grunwaldzkim, przy ulicy Skłodowskiej-Curie za skrzyżowaniem z Rondem Reagana w kierunku ulicy Szczytnickiej;
  • Kursy linii C i 149 dojeżdżające do placu Grunwaldzkiego będą omijały wyspę centralną ronda Reagana i zatrzymają się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”.
Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?