Zatroskany Jacek Sutryk ogląda wywiad po meczu Śląska

i

Autor: FB Jacka Sutryka

Nowy właściciel Śląska Wrocław? Jacek Sutryk: trzy oferty kupna klubu

2022-06-02 16:28

Czy Śląsk Wrocław będzie miał wkrótce nowego właściciela? Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, zdradził, że do ratusza wpływają oferty zakupu klubu. - Zgłaszają się do nas różne podmioty - z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a także kapitał krajowy - powiedział prezydent Sutryk na antenie telewizji Echo24.

Nowy właściciel Śląska Wrocław? 

Od kilku dni pojawiają się informacje na temat sprzedaży Śląska Wrocław. Do stolicy Dolnego Śląska miała nawet przyjechać delegacja jednego z funduszy kapitałowych z Bliskiego Wschodu, który jest właścicielem angielskiego Newcastle. - Ostatnio rozmawialiśmy z trzema podmiotami - mówi Jacek Sutryk. - Zainteresowanych było więcej, ale nie przeszli przez wstępne sito - powiedział na antenie telewizji Echo24.

Czy to oznacza, że klub zmieni niebawem właściciela?

ZOBACZ TEŻ: Policja szuka sprawców pobicia pod Pasażem Niepolda we Wrocławiu

- Dotąd nie poznałem żadnej oferty, która byłaby w stu procentach wiarygodna. Dlatego podchodzę do sprzedaży bardzo ostrożnie. Inwestor musi "czuć" ten klub - mówił Sutryk. - Ktoś, kto miały stać się w przyszłości właścicielem musi traktować Śląsk nie tylko jako biznes, ale także w sposób społeczny i powinien być związany z naszym miastem. Teraz nikt takiej pewności nie daje - powiedział prezydent.

Wygląda więc na to, że albo klub nie zostanie sprzedany w najbliższym czasie, albo wypowiedzi prezydenta należy traktować jako formę negocjacji z podmiotem, który złożył ofertę przejęcia WKS.

Przypomnijmy, że gmina Wrocław ma 99 procent udziałów w Śląsku. Rocznie przekazuje na funkcjonowanie klubu 13 milionów złotych, co stanowi 1/3 budżetu Śląska.

Sonda
Chciałbyś, aby Śląsk Wrocław został wykupiony przez Saudyjczyków?