Wrocław otwiera WRO-TA. Oto nowa atrakcja turystyczna w mieście

i

Autor: UM Wrocław Wrocław otwiera WRO-TA. Oto nowa atrakcja turystyczna w mieście

Wrocław otwiera WRO-TA. Oto nowa atrakcja turystyczna w mieście. Skorzystacie?

2022-05-27 14:31

WRO-TA Wrocławskie Linie Turystyczne – to ma być nowa, wielka turystyczna atrakcja Wrocławia. Polegać ma na zwiedzaniu miasta z pokładu zabytkowego tramwaju lub autobusu. Sprawdźcie szczegóły.

WRO-TA to produkt turystyczny skierowany do turystów odwiedzających Wrocław oraz mieszkańców, którzy chcą w nietypowy, ale jednocześnie atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zabytki architektury miasta. Na trasie nie będzie brakowało również walorów przyrodniczych (koryta Odry podziwiane z licznych mostów na trasie linii; parki m.in. Szczytnicki i Staromiejski; Promenada wzdłuż fosy miejskiej) i innych atrakcji, jak ZOO, Hydropolis czy Centrum Historii „Zajezdnia”.

ZOBACZ TEŻ: Dantejskie sceny na środku autostrady A4. Półnagi mężczyzna szarpał przerażoną kobietę

- We Wrocławiu jest blisko 70 zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Mamy nadzieję, że dzięki tak szerokiej współpracy coraz więcej pojazdów będzie cieszyć nasze oczy. Te zabytkowe pojazdy są częścią naszego miasta, historii Wrocławia. Mamy nadzieję, że kiedyś powstanie w mieście prawdzie Muzeum Komunikacji Miejskiej, a jego początkiem może być projekt WRO-TA – mówił Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMW.

TRASĘ LINII ORAZ ROZKŁAD JAZDY ZOBACZ W GALERII PONIŻEJ

WRO-TA ma dać okazję zobaczenia w możliwie krótkim czasie głównych atrakcji miasta. Podróż w obie strony, proponowanymi liniami, trwa około 1,5 godziny. W przypadku linii tramwajowej w zależności od kierunku jazdy z krótkim postojem przy zabytku wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, tj. Hali Stulecia lub w centrum miasta - przy Operze, zaś w przypadku linii autobusowej m.in. przy Centrum Historii Zajezdnia czy Hydropolis.

Kiedy kursują zabytkowe linie?

Zabytkowa linia autobusowa oraz zabytkowa linia tramwajowa będzie kursować w niedziele od 29 maja do 26 czerwca oraz soboty, niedziele i święta od 2 lipca do 4 września.

Będzie obsługiwana przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Centrum Historii Zajezdnia we współpracy z MPK Wrocław.

MPK Wrocław publikuje wstrząsające nagranie. Kobieta została potrącona przez tramwaj!

Przejazd z przewodnikiem

Na wybranych kursach, obsługiwanych przez TMW, podczas przejazdu licencjonowany przewodnik będzie opowiadał o mijanych zabytkach i innych atrakcjach. Ciekawym urozmaiceniem oferty będą kursy nocne po trasach, które połączą szczególnie widowiskowo podświetlone zabytki. Kursy te będą odbywać się w godz. około 21:00 – 23:00.

Sonda
WRO-TA - jak Ci się podoba ten pomysł?