Polkowice: Wszedł do kosza i utknął. Ale wygrzebał prawdziwy skarb! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Polkowickie Centrum Recyklingu Polkowice: Wszedł do kosza i utknął. Ale wygrzebał prawdziwy skarb! [ZDJĘCIA]

Polkowice: Wszedł do śmietnika. "Omal nie doszło do tragedii". Ale było warto! [ZDJĘCIA]

2021-06-14 19:34

Przyjaciół poznaje się w biedzie? Z całą pewnością ten młody mężczyzna nie odpuścił w obliczu trudnej sytuacji! Pomógł swojemu rówieśnikowi i zanurkował w śmietniku. Kiedy przyszło co do czego, nie wahał się ani chwili! Co było na dnie półpodziemnego pojemnika do segregacji tworzyw sztucznych i metali?

To był trudny piątek dla tej dwójki! O nietypowej interwencji w osiedlowym PSZOK-u przy ul. Chopina w Polkowicach poinformowała w poniedziałek Polkowicka Dolina Recyklingu (14.06.21 r.). W miniony piątek młody mężczyzna potrzebował pomocy strażaków. Wszedł do półpodziemnego pojemnika przeznaczonego do zbiórki metali i tworzyw sztucznych, żeby odzyskać omyłkowo wrzucone tam okulary. Choć sytuacja na pierwszy rzut oka może wydawać się dość komiczna, urzędnicy z Polkowickiej Doliny Recyklingu tłumaczą, że niewiele brakowało, żeby doszło do tragedii.

Strażacy powiększyli otwór wrzutowy i wydostali mężczyznę za pomocą drabiny. Pojemnik wygląda może niepozornie ale ma sporą pojemność, bo 5m3 i jest dość głęboki - czytamy.

Nie obeszło się więc bez rozsądnej rady! Pracownicy przypominają, że w takich i podobnych sytuacjach wcale nie trzeba "nurkować" do pojemników na własną rękę. - Pracownicy Polkowickiej Doliny Recyklingu wielokrotnie pomagali odnaleźć omyłkowo wyrzucone przedmioty m.in. kluczyki do samochodu, obrączki, dokumenty - nie ryzykujcie własnego zdrowia i życia - przekonują. W takich sytuacjach wystarczy zadzwonić pod numer: 76 847 91 30. Pojazd spółki może być w pobliżu, a wtedy ktoś przybędzie z pomocą!

Tak kibice odśpiewali hymn Polski przed meczem ze Słowacją