Polski żołnierz zginął na Ukrainie

i

Autor: twitter, AP

Smutne wieści

Polski żołnierz zginął na Ukrainie. Paweł pochodził z Kłodzka

2023-03-21 16:21

Kolejna śmierć polskiego żołnierza podczas wojny na Ukrainie. Nie żyje Paweł S., ochotnik walczący na froncie z Rosjanami. Mężczyzna pochodził z Kłodzka w woj. dolnośląskim. Za swoje bohaterstwo został odznaczony przez przez dowódcę sił zbrojnych Ukrainy.

Śmierć polskiego żołnierza na Ukrainie

O śmierci pochodzącego z Kłodzka Pawła informuje ""Gazeta Wrocławska". Mężczyzna walczył jako ochotnik podczas wojny na Ukrainie. Został odznaczony przez dowódcę tamtejszych sił zbrojnych za swoja bohaterstwo i odwagę. Informację o śmierci Pawła przekazał Marcin M. na Tik Toku. - Gdyby się coś stało … 💔 prosiłeś o te słowa Syna do Mamy 😓. Wypełniam Twoją wolę. I za kilka dni wystartuje - dowiozę wszystko Twoim Braciom - Marcinowi i Innym - chociaż nie mam siły - chcę zasnąć i obudzić się z myślą , że to był tylko zły sen - czytamy w poście.

Smutną informację potwierdził także senator Bogdan Zdrojewski, dla którego śmierć Pawła to osobista tragedia. - Niestety to syn brata mojej mamy. Paweł nigdy nie miał łatwego życia. Cechowała Go jednak i odwaga i empatia. Troszkę czasu spędził na wyspach, wrócił i w marcu 2022 szybko trafił na front. Wrócił na święta, ale nie zrobił sobie długiego odpoczynku. Niestety. Żal wielki - napisał na Facebooku.

Według informacji serwisu Visegrad24, polski żołnierz zginął 20 marca w starciu z Rosjanami. Na razie nie są znane szczegóły pogrzebu Pawła. W imieniu redakcji przekazujemy wyrazy współczucia.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Wojna w Iraku dała Putinowi wymówkę dla inwazji na Ukrainę
Listen on Spreaker.