Ponad rok ukrywał się przed policją

i

Autor: materiały policji

Ponad rok ukrywał się przed policją. „Łowcy Głów” dopadli go w Czechach

2021-07-07 10:23

Przez ponad rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poszukiwany kilkoma listami gończymi mieszkaniec powiatu wołowskiego. Mężczyzna został skazany na 8 lat więzienia za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, na 3 lata więzienia za pobicie oraz na 3 miesiące pozbawienia wolności za kradzież. Policyjni „Łowcy Głów” wytropili go w Czechach.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych z dolnośląskiej komendy na co dzień zajmują się namierzaniem szczególnie niebezpiecznych przestępców. Tym razem za cel wzięli sobie odszukanie poszukiwanego kilkoma listami gończymi mieszkańca powiatu wołowskiego. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu w związku z wyrokiem za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, skazującym go na karę 8 lat więzienia.

- Ponadto mężczyzna poszukiwany był w związku z listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Wołowie w sprawie wymuszenia rozbójniczego oraz nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej w związku z kradzieżą, gdzie zapadły wyroki skazujące odpowiednio na 3 lata oraz na 3 miesiące – informuje informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jak ustalili śledczy, zaraz po zapadnięciu wyroku mężczyzna wyjechał z Polski, chcąc uniknąć w ten sposób kary. Przez ponad rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsce zamieszkania i posługując się fałszywymi danymi osobowymi. Zerwał też wszystkie kontakty rodzinne i towarzyskie. Policyjni „Łowcy Głów” wpadli jednak na jego trop, który doprowadził ich do Czech.

- Mężczyzna został zatrzymany na terenie jednego z miast Republiki Czeskiej - relacjonuje nadkom. Kamil Rynkiewicz. - Poszukiwany przyznał po zatrzymaniu, że nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, był całkowicie zaskoczony. Do końca utrzymywał, że zaszła pomyłka i chodzi o inną osobę.

Zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał orzeczoną karę pozbawienia wolności.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód