Pościg za busem przewożącym nielegalny tytoń. Skonfiskowany towar wart był 3 miliony złotych!

2020-12-07 14:15

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zabezpieczyli ponad 4 tony nielegalnego tytoniu o wartości blisko 3 mln zł. Cztery osoby zostały zatrzymane – jeden z mężczyzn został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

W czwartek (3 grudnia) funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry postanowili zatrzymać do kontroli busa, jadącego drogą krajową nr 374. Kierowca auta zignorował jednak wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Strażnicy ruszyli za nim w pościg i wkrótce udało im się go zatrzymać. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna przewoził krajankę tytoniową. Nielegalny towar przewożony był w 45 workach, ważących łącznie 900 kg. 50-letni kierowca busa oraz 26-letni pasażer zostali zatrzymani.

Wkrótce funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kolejne dwie osoby w wieku 31 i 40 lat. Obaj mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku, podczas obsługi maszyn służących do cięcia tytoniu. Podczas przeszukania pomieszczeń, w których pracowali, funkcjonariusze znaleźli kolejne 158 worków krajanki tytoniowej oraz 8 wiązek liści tytoniowych o wadze 224 kg. Zabezpieczono także maszynę służąca do ciecia tytoniu o wartości 6 tys. zł.

Łącznie funkcjonariusze skonfiskowali 4,3 tony nielegalnego tytoniu o wartości blisko 3 mln zł. Z tytułu niezapłaconych podatków Skarb Państwa mógł stracić ponad 4,5 mln zł.

W sobotę (5 grudnia) sąd w Świdnicy aresztował jednego z zatrzymanych mężczyzn tymczasowo na 3 miesiące. Pozostali zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym i zobowiązani do wpłacenia poręczenia majątkowego.

To nagranie PRZERAŻA. Próbowała wejść do autobusu, mogła ZGINĄĆ! [WIDEO]