Poszukiwany w całej Europie Wietnamczyk zatrzymany we Wrocławiu

i

Autor: materiały policji

Poszukiwany w całej Europie Wietnamczyk zatrzymany we Wrocławiu

2021-05-11 12:07

Wietnamczyk poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany we Wrocławiu. 45-letni mężczyzna został skazany w Czechach na 3 lata więzienia za przestępstwa narkotykowe. Jak się okazało, obywatel Wietnamu przebywał w Polsce nielegalnie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach dowiedzieli się, że w stolicy Dolnego Śląska przebywa obecnie 45-letni obywatel Wietnamu, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna poszukiwany był przez czeski wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności. 45-latek został skazany za produkcję i dysponowanie środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi oraz truciznami.

Do zatrzymania obywatela Wietnamu doszło w poniedziałek, 10 maja. W akcji brali udział funkcjonariusze Straży Granicznej oraz policjanci z komisariatu Wrocław-Fabryczna. Jak się okazało, mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie. W najbliższych dniach 45-latek zostanie przekazany w ramach ekstradycji służbom Republiki Czeskiej.

Europejski Nakaz Aresztowania, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej. Wprowadzono go w 2004 roku, by zastąpić długie procedury ekstradycji, stosowane wcześniej przez państwa członkowskie.

Policyjny pościg pod Warszawą

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Chcesz zachować o sobie dobre zdanie? Zdobądź choć połowę punktów

Pytanie 1 z 10
Z którym z poniższych nie była oficjalnie związana Weronika Rosati?