Potężne zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławia

i

Autor: MPK Wrocław

Potężne zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławia. Oto szczegóły

2022-01-14 14:42

Od soboty, 15 stycznia, na mieszkańców Wrocławia czekają bardzo duże zmiany w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej w mieście. Sprawdźcie szczegóły.

Zakończenie wymiany rozjazdów na placu Dominikańskim

Kończą się prace związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na placu Dominikańskim. Od soboty, od 15 stycznia, planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej K i nocnej 245. Autobusy tych linii jadące od strony Dworca Głównego w kierunku Różanki lub Kozanowa pojadą swoją trasą przez ulicę Kołłątaja i Skargi do placu Dominikańskiego.

Tramwaj linii 4

Tymczasem w poniedziałek, 17 stycznia, tramwaje linii 4 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez plac Dominikański, ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową.

Z uwagi na prowadzone prace torowe na placu Jana Pawła II, tramwaje linii 3, 10 i 33 nadal będą kursowały objazdem przez ulicę Skargi, Teatralną, Świdnicką i Podwale.

Kolejny etap wymiany rozjazdów na pl. Jana Pawła II

Duże zmiany czekają nas również na placu Jana Pawła II, gdzie ma rozpocząć się kolejny etap prac związanych z wymianą rozjazdów i torów. Tutaj zakończą się roboty od strony ulicy Legnickiej, a rozpocznie się wymiana krzyżownicy na środku skrzyżowania.

Od soboty (15 stycznia) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 3, 10, 15, 31, 33 i 74 oraz na liniach autobusowych 106, 107, 109, 132, 142, 144, 148, 149 i 250.

Napad z bronią w ręku na Żabkę w Oławie. Napastnik nacisnął na spust. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Napad z bronią w ręku na Żabkę w Oławie. Bandyta nacisnął na spust

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Tramwaje linii 3, 10 i 33 pojadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale, Świdnicką, Teatralną i ulicę Piotra Skargi do placu Dominikańskiego.

Tramwaje linii 31 pojadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II i ulicę Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Tramwaje linii 15 i 74 pojadą w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego i św. Mikołaja (Ruską) do placu Jana Pawła II.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Autobusy linii 106, 148 i 149 powrócą na swoją trasę przez ulicę Podwale i trasę autobusowo-tramwajową w kierunku Nowego Dworu, ale w kierunku przeciwnym z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanku przy ulicy Podwale (przystanek "Renoma"), będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką.

Autobusy linii 144 jadące od strony Polanowic w kierunku pętli przy ulicy Zwycięskiej będą kursowały objazdem od ulicy Nowy Świat przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów. W kierunku przeciwnym tj. z ulicy Zwycięskiej do Polanowic, trasa autobusu linii 144 pozostanie bez zmian.

Dodatkowo, z trasy przejazdu autobusów linii 107, 109, 132 i 142 zostanie wyłączony przystanek "Strzegomska (Muzeum Współczesne)" przy ulicy Strzegomskiej w kierunku centrum miasta, który zlokalizowany jest na wysokości Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Związane to jest z likwidacją tymczasowego przystanku przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Kursy nocne linii 250 będą zatrzymywały się na przystanku "pl. Jana Pawła II", który zlokalizowany jest przy ulicy Podwale przy budynku Akademii Muzycznej zamiast na przystanku przy torowisku tramwajowym pomiędzy ulicą Sikorskiego i Legnicką.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?