Potężny pożar na drodze S8. Zapaliła się ciężarówka przewożąca znicze

2022-01-14 9:15
 Potężny pożar na drodze S8. Zapaliła się ciężarówka przewożąca znicze
Autor: GDDKiA

Groźny pożar na drodze ekspresowej S8 na odcinku między Oleśnicą i Sycowem. W okolicy węzła Szczodrów zapaliła się naczepa ciężarówki przewożącej parafinę do zniczy. Droga jest zablokowana.

Pożar ciężarówki przewożącej parafinę na S8

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 stycznia, ok. godz. 7.30. na trasie S8 w okolicach węzła Szczodrów na odcinku S8 między Oleśnicą i Sycowem. Jadący ciężarówką w kierunku Wrocławia kierowca zorientował się, że na naczepie – gdzie przewożona była parafina do zniczy - pojawiły się płomienie. Mężczyzna zdążył odpiąć naczepę i odjechał od niej ciężarówką na bezpieczną odległość. Zdążył w ostatniej chwili, bowiem naczepa błyskawicznie stanęła w płomieniach. Zobaczcie poniżej, jak wielkie płomienie trawiły naczepę ciężarówki na S8.  

Droga S8 była zablokowana w obu kierunkach. Na szczęście nikt nie został poszkodowany w tym zdarzeniu. Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. Utrudnienia mogą potrwać wiele godzin.

O godz. 09.30 udało się odblokować prawy pas w kierunku Warszawy. 

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?

QUIZ. Sprawdź się na początku nowego roku. Łatwo nie będzie. 10/15 to sukces!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy koniki morskie to ryby?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE