Potrącił dziewczynkę na pasach i uciekł z miejsca wypadku. Próbował spalić swój samochód!

2021-01-12 19:21

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 35-letni kierowca, który na przejściu dla pieszych w Legnicy potrącił 7-letnią dziewczynkę i uciekł z miejsca wypadku. Jak się okazało, znajdował się pod wpływem narkotyków. 7-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do bardzo groźnego wypadku doszło w piątek (8 stycznia) ok. godz. 17:30 na ul. Chojnowskiej w Legnicy. Kierowca volkswagena golfa potrącił 7-letnią dziewczynkę, przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych, po czym uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając dziecku pomocy. 7-latka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Po chwili na ul. Lotniczej znaleźli płonącego volkswagena golfa. Ugasili ogień we wnętrzu pojazdu i zabezpieczyli wszystkie ślady pomocne w namierzeniu sprawcy.

Wkrótce też funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mieszkańca Legnicy. Badanie narkotesterem wykazało, że był pod wpływem narkotyków. Ponadto w mieszkaniu 35-latka policjanci znaleźli marihuanę.

Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

QUIZ. Czy wiesz, jak się zachować użytkując auto podczas zimy?

Pytanie 1 z 12
Czy stosowanie opon zimowych jest w Polsce obowiązkowe?
Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu