Poznańska bimba.

i

Autor: Rafał Sterczyński/Radio ESKA Poznańska bimba.

Poznańska bimba jeździ po Wrocławiu

2016-07-03 12:28

Artyści z Wielkopolski prezentują się w poznańskiej bimbie, czyli tramwaju, który jeździ po Wrocławiu.

To trzecia już, kulturalna propozycja w ramach Koalicji Miast.

Sztuka teatralna w tramwaju, koncert operowy przed dworcem, happening o potrzebie serdeczności w przejściu podziemnym, a nawet ozdabianie zaniedbanej bramy - to m.in. propozycje artystów z Poznania, którzy w ten weekend zaprezentowali się we Wrocławiu.

- Upatruję w kulturze narzędzia do poprawy funkcjonowania miast – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Ma być ona dostępna, stąd rzeczy, które pokazujemy we Wrocławiu są bezpłatne i odbywają się w przestrzeni miejskiej. W Poznaniu tak eksperymentujemy z kulturą od lat.

- Cieszę się, że wrocławianie będą mogli zobaczyć to, co przygotował Poznań. Łączy nas wiele. Jesteśmy miastami tradycji i różnorodności kulturowej – dodaje Anna Sarycz, wiceprezydent Wrocławia.

Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji pojeździć poznańską bimbą, to jeszcze dziś ma taką możliwość. Zabawa w tramwaju rozpocznie się o godz. 11.00. Bimba ruszy z Placu Powstańców Wielkopolskich i zamieniona zostanie w wagon restauracyjny. Poza tym, o godz. 12.00 i 14.00 Teatr Wariate w Parku Staszica pokaże spektakl „Dom wariatów”.

Koalicja Miast to program współpracy Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz sześciu miast: Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi, Poznania i Szczecina. Partnerstwo siedmiu metropolii ma zaktywizować środowiska samorządowe, artystyczne i pozarządowe. Stwarza nowe możliwości w zakresie wymiany kulturalnej, promowania lokalnych artystów i instytucji kultury. 

Czytaj także: OVO Wrocław. Tak wygląda architektura przyszłości? [GALERIA]