Groza w krośnie

Prawnik z Wrocławia zamienił życie starszego małżeństwa w koszmar

2023-02-16 14:54

Teresa i Jacek, małżeństwo emerytów z Krosna w województwie podkarpackim, ciągle żyje w strachu. Boją się wyjść do sklepu, boją się pójść na spacer, a gdy kładą się do snu, drżą o to, czy nikt pod osłoną nocy nie zrobi im krzywdy. Skąd ten koszmar? Wszystko przez oszustów, którzy chcą przejąć ich mieszkanie. I, niestety, nie przebierają w środkach.

Koszmar małżeństwa z Krosna 

Mieszkanie Teresy i Jacka w podstępny sposób przejął Łukasz K., prawnik z Wrocławia, który wykorzystał niewiedzę córki emerytów, Joanny. Kobieta miała kłopoty finansowe, a Łukasz K. obiecywał, że pomoże je rozwiązać. Joanna zaufała mu – wszak trafiła do prawnika, a ten zaproponował, aby mieszkanie w Krośnie przepisać na spółkę, którą w teorii będą tworzyć razem, ale w praktyce Łukasz K. mógł jej majątkiem dysponować wedle uznania.

Szybko okazało się, że rzekoma pomoc, to ordynarne oszustwo. K. chciał zarobić na sprzedaży mieszkania. Ale problemem byli rodzice pani Joanny, którzy tam mieszkają. - Zaczęły nas nachodzić osiłki, które chciały nas wyrzucić – mówią nam staruszkowie. - Raz brutalnie nas zaatakowano. Wdarli się do mieszkania, zaczęli nas szarpać. Chcieli wyrzucić, byli bardzo agresywni. Baliśmy się – mówią nam zdruzgotani.

- Teraz boimy się, że jak wyjdziemy do sklepu, to oni się włamią i wymienią zamki. Dlatego wszędzie chodzimy na zmianę. A każde kroki na klatce sprawiają, że jesteśmy bliscy zawału. Żyjemy w wiecznym strachu – dodają.

Prawnik z zarzutami 

Sprawa trafiła do sądu. Rodzina z Krosna zorientowała się, że została przez wrocławskiego prawnika wykiwana. Sąd, na początku postępowania, zabronił sprzedawać mieszkania. Mężczyzna sprzedał lokal swojemu znajomemu. Ten z kolei stara się znaleźć kolejnego kupca - wszystko po to, aby nie dało się już odkręcić oszustwa.

Sprawa trafiła też do prokuratury we Wrocławiu. Interesujące, że organy ścigania dobrze znają Łukasza K., który miał dopuścić się wielomilionowych malwersacji. - Mężczyzna usłyszał zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych – mówi nam prokurator Katarzyna Bylicka, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Co na to wszystko prawnik? - Nie będę z panem rozmawiał – usłyszeliśmy tylko.

Kierowcy byli obojętni, zareagował tylko motorniczy MPK Wrocław. Zatrzymał tramwaj, ściągnął staruszkę z torów

O posiadaniu broni, starzeniu się i prawie do orgazmu po czterdziestce...

Posłuchaj niesamowitej rozmowy Marcina Mellera z Ewą Winnicką!

Listen on Spreaker.