Próbowali wwieźć do Polski 40 ton odpadów z Niemiec. Grozi im pół miliona złotych kary!

2021-02-17 9:53

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 2 nielegalne transporty odpadów z Niemiec do Polski. W jadących z Niemiec ciężarówkach ujawniono 24 tony złomu i 16 ton używanej odzieży. Odbiorcy nielegalnych odpadów mogą zapłacić nawet pół miliona złotych kary.

Nielegalny transport złomu funkcjonariusze KAS odkryli podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach. Jadąca z Niemiec ciężarówka przewoziła dla dwóch polskich odbiorców 24 tony złomu. Niemal połowa ładunku była przewożona niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a jeden z odbiorców nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie tego typu odpadów. W tej sytuacji Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał transport za nielegalny.

Podczas kolejnej kontroli tira, funkcjonariusze KAS ujawnili 16 ton używanej odzieży z Niemiec. W tym przypadku odbiorca odpadów również nie posiadał wymaganego zezwolenia na ich przetwarzanie i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub utylizacji w sposób zgodny z przepisami.

Przewoźnikom odpadów grozi kara 13 tys. zł, a ich odbiorcom nawet do 500 tys. zł.

Treningowy drift w zimowych warunkach - Starachowice