Tartak. Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: SHUTTERSTOCK Tartak. Zdjęcie ilustracyjne

Gdzie jest sprawiedliwość?

Prowadzi interesy, chociaż powinien siedzieć w więzieniu. Ludzie tracą wielkie pieniądze!

2022-08-08 20:55

Szymon K. prowadzi tartak, chociaż ciąży na nim 7 prawomocnych wyroków. Do reportera Uwagi TVN zgłosiło się 40 osób, które czują się oszukane przez nieuczciwego przedsiębiorcę. - W pewnym momencie zorientowałem się, że coś jest nie tak. Niestety, za drewno zapłaciłem z góry, 30 tys. zł - powiedział pan Piotr. Dlaczego mężczyzna wciąż pozostaje bezkarny?

Uwaga! TVN opisuję historię ponad 40 osób, którzy twierdzą, że zostali oszukani przez nieuczciwego przedsiębiorcę Szymona K. Mężczyzna prowadzi tartak. Jak ustalił reporter, przedsiębiorca przyjmuje zamówienia, ale miesiącami odwleka dostarczanie materiałów, chociaż na jego konto wpływają zaliczki. Jeden z poszkodowanych wpłacił ponad 100 tys. zł, a odzyskał tylko część z tej kwoty. - Zrozumiałem, że coś jest nie tak, jak zaczęli unikać ze mną kontaktu. Wiedziałem, że dzieje się coś dziwnego. Szymona K. nigdy nie spotkałem osobiście, nie było takiej możliwości - powiedział mężczyzna.

Reporter Uwagi ustalił, że na Szymonie K. ciąży aż siedem prawomocnych wyroków. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. - Napisałam pismo z pytaniem do sądu, dlaczego Szymon K. nie siedzi w więzieniu, a jest aktywny na portalach społecznościowych i otwiera kolejne firmy. Do dziś nie dostałam żadnej informacji z sądu – powiedziała jedna z bohaterek reportażu. Emisja drugiej części odbędzie się we wtorek.

Czytaj też: Sokółka: Zamówiła 26 worków z cukrem po 25 kg każdy. To był najgorszy interes w jej życiu

Zgłosiła na policję oszustwo, ale nadal wierzy, że pomaga przyjacielowi z internetu
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?