Przebudowa ulicy Pomorskiej we Wrocławiu powinna ruszyć już niedługo

i

Autor: Grzegorz Kilian/Wrocławskie Inwestycje

Przebudowa ulicy Pomorskiej we Wrocławiu powinna ruszyć już niedługo

2022-03-21 13:57

Przebudowa ulicy Pomorskiej we Wrocławiu zakończy się w połowie 2024 roku? Jest taka szansa, bowiem Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty w przetargu na przebudowę tej wrocławskiej ulicy. Aż cztery z nich mieszczą się w budżecie przewidzianym na tę inwestycję.

Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty w przetargu na przebudowę ulicy Pomorskiej, od ul. Dubois do placu Staszica i zachodniej części pl. Staszica do wiaduktu na ul. Reymonta. Cztery z sześciu złożonych ofert jest niższa od zakładanego budżetu, który na inwestycję chce przeznaczyć Wrocław.

Wrocławskie Inwestycje, a więc spółka odpowiedzialna za przebudowę ul. Pomorskiej, przewidziały na ten cel 93,5 mln zł. Zgłosiło się sześć firm, z czego cztery zmieściły się w budżecie:

  • Torpol - 66,414 mln zł brutto
  • Budimex – 68,728 mln zł brutto
  • konsorcjum Zakład Sieci i Zasilania oraz Instal-Lech – 84,071 mln zł brutto
  • Pro-Tra Building – 85,277 mln zł brutto
  • ZUE – 99,516 mln zł brutto
  • konsorcjum Kobylarnia i Mirbud – 107,441 mln zł brutto

Teraz trwa ocena złożonych ofert. Choć cena jest ich najważniejszym składnikiem, to pod uwagę będą brane również długość gwarancji czy doświadczenie kadry zarządzającej.

Z mostu w centrum Wrocławia zniknęły rury

Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zrealizowanie zadania od podpisania umowy. Można się spodziewać więc, że przebudowa ul. Pomorskiej zostanie zakończona w połowie 2024 roku. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu trwa już remont fragmentu tej ulicy od mostu Pomorskiego Północnego do ul. Dubois.

Przebudowa ulicy Pomorskiej. Zakres prac

W ramach inwestycji przebudowany zostanie ponad kilometr jezdni i torowiska tramwajowego. - Ponadto wybudujemy ponad 2,1 km nowych dróg rowerowych i ponad 6,2 km chodników. Powstaną nowe przystanki wiedeńskie na wysokości pl. Staszica – informują Wrocławskiej Inwestycje.

Na ul. Pomorskiej powstaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, które powstaną m.in. na wysokości ul. Wąskiej czy Biskupa Tomasza Pierwszego. W okolicy zostanie nasadzona zieleń.

- Przebudujemy kompleksowo sieci podziemne m.in. energetyczną, gazową, wodno-kanalizacyjną. Przy dawnej stacji kolejki wąskotorowej zachowamy fragment torowiska – czytamy w komunikacie inwestora.

Sonda
Czy podobają ci się nowe obiekty budowane we Wrocławiu?