Przedmieście Oławskie. Wydłużą Mierniczą, a na wschodzie będzie dziko [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-03-17 9:08

Pomosty, trasy biegowe oraz przystań dla kajaków - tak ma wyglądać nabrzeże na Przedmieściu Oławskim. W śródmieściu ma być jednak dużo więcej zmian.

W połowie roku rozpocznie się budowa kolejnego wieżowca, a wraz z nim zostanie zagospodarowane nabrzeże, dostępne dla wszystkich mieszkańców.  

- Pierwszy etap przebudowy nabrzeży obejmuje teren pomiędzy mostami Oławskim a Rakowieckim, a wiadomo, że tych mostów jeszcze na wschód jest kilka. Myślimy w dużej skali, aż do Parku Wschodniego. Generalnie można powiedzieć, że im dalej na wschód, tym bardziej dziko i naturalnie - tłumaczy Grażyna Adamczyk Arns z Wrocławskich Rewitalizacji.

Najczęściej filmowana ulica Wrocławia będzie wydłużona

Przy okazji budowy 17-piętrowego wieżowca Angel River zostanie zmodernizowane skrzyżowanie Traugutta z Mierniczą.

- Połączymy ulicę Mierniczą z resztą świata i ją przedłużymy. Ona kończy się teraz na ulicy Traugutta, tworząc skrzyżowanie w kształcie litery T. W przyszłości będzie to kształt plusa, Miernicza przejdzie na drugą stronę Traugutta i dojdzie do rzeki Oławy - opowiada Zbigniew Maćków, główny projektant inwestycji.

Miasto z tradycją, a nie blokowiska

Tymczasem wrocławianie chcieliby jeszcze więcej zmian na terenie Przedmieścia Oławskiego.

- Kamienice powinny być odremontowane. One nie wyglądają najlepiej, a są bardzo piękne. Mnóstwo zabytkowych gzymsów, miejsc, które powinny wyglądać inaczej - przekonuje jedna z mieszkanek Trójkąta.

- Brakuje mi dobrego dojazdu, ale nie przesadzajmy, nie jest tak źle. Bywałem w gorszych miejscach - twierdzi inny wrocławianin.

- Trzeba wyremontować stare kamienice. W jednej przecieka dach, w innej śmierdzi. Są obdrapane ściany na klatce schodowej. Przydałyby się na pewno place zabaw dla małych dzieci, żeby mogły w lecie, popołudniami miło spędzać czas - ocenia kolejna zapytana.

- Myślę, że ta dzielnica może się wyróżniać na tle reszty Wrocławia. Tam są blokowiska. Tu jest miasto z tradycją - deklaruje jeszcze inny mieszkaniec Wrocławia.

Teraz każdy może wypowiedzieć się na temat pomysłów, jakie na Przedmieście Oławskie mają urzędnicy i inwestorzy. Pierwsze konsultacje planu przebudowy terenu już dziś, 17 marca w szkole podstawowej nr 96 przy ul. Krakowskiej o godzinie 17.00.

Tak teraz wygląda Przedmieście Oławskie. Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Przedmieście Oławskie. Wydłużą Mierniczą, a na wschodzie będzie dzikoCzytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/newsy/przedmiescie-olawskie-wydluza-miernicza-a-na-wschodzie-bedzie-dziko-wideo-galeria-audio/132405

Opublikowany przez ESKA INFO Wrocław na 17 marca 2016

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Rodzina 500 plus we Wrocławiu. Jak i gdzie złożyć wniosek? Czy dostaniemy pieniądze na czas? [AUDIO]​